[اینفوگرافی]: تحلیل زیگزاگی در بازاریابی و تبلیغات

تحلیل زیگزاگی در بازاریابی و تبلیغات
تحلیل زیگزاگی در بازاریابی و تبلیغات

همان طور که در اصل هفتم بازاریابی گفتیم، اگر بخواهید تبلیغات شما متفاوت از دیگران باشد و توانایی جلب توجه را برای مخاطب شما داشته باشد، بایستی از تحلیل زیگزاگی استفاده کنید. اما روش کار تحلیل زیگزاگی چگونه است؟ در این اینفوگرافی با Modir TV همراه باشید تا با مراحل انجام تحلیل زیگزاگی آشنا شوید. در پایان، روایتی را از آقای بری کالن می‌خوانیم که چطور از تحلیل زیگزاگی برای مشتری خود استفاده کرده است.

[اینفوگرافی]: تحلیل زیگزاگی
[اینفوگرافی]: تحلیل زیگزاگی

شنا در آب‌های ناشناخته

آژانس ما تحلیلی زیگزاگی در نشریه‌ی علاقه‌مندان به غواصی انجام داد. تمام آگهی‌ها از جمله آگهی مشتری ما شبیه هم بودند. یک عکس آبی رنگ از یک غواص در زیر آب در حال دیدن یک ناحیه یا یک جانور. (حتی در سرمقاله هم از عکس بزرگی با همین مضمون استفاده شده بود). مقدار کلمات کم بود، فقط فهرستی از مشخصات فنی. هیچ چیز شاخصی وجود نداشت.

به همین دلیل ما یک آگهی با رنگ زمینه‌ای متفاوت درست کردیم. قرمز، زرد، صورتی، پرتقالی و بنفش. یک تصویر کوچک از فضای نه چندان رایج زیر دریا در کنار متنی ماجرایی و تیتری مهیج قرار دادیم. نوشته‌ها مطالبی واقعی بودند و همه از مزایای یک وسیله تنفس در زیر آب در شرایط سخت، مانند کشف طولانی‌ترین غار زیر دریا می‌گفتند. آگهی مورد توجه قرار گرفت، چون با آگهی دیگران متفاوت بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید علاقه‌مند باشید مطالعه کنید