هویت بصری برند (Visual Brand Identity) چیست؟

هویت بصری برند (Visual Brand Identity)
هویت بصری برند (Visual Brand Identity)

المان‌های بصری یک برند، مانند رنگ، فونت، فرم و شکل، که هر کدام به تنهایی، و مجموع آن‌ها در کنار هم، معنی و پیام خاصی دارند و ذهنیت مخاطب را نسبت به برند می‌سازند. هویت بصری برند می‌تواند شامل معماری بنا، طرح‌های رنگی و… نیز باشد.

چگونه می‌توانید از نظر بصری خودتان را از رقبایتان ممتاز کنید؟ چگونه می‌توانید بدون گفتن حتی یک کلمه، یک برند «یک‌دست» و «یک‌پارچه» را بسازید؟ چرا هویت بصری برند (Visual Brand Identity) در برندینگ مهم است؟ با Modir TV همراه باشید.

هویت برند (Brand Identity) چیست؟

هویت برند شما دقیقا به این بستگی دارد که مخاطبان شما چه درکی از شما دارند؟

[ اجازه دهید برند شما را مثل یک انسان تصور کنیم. حتی پایمان را کمی آن‌ورتر قرار می‌دهیم و برندتان را برای مخاطبان‌تان مثل یک «دوست» تصور می‌کنیم!
حالا نوبت مخاطب است. مخاطب را مثل یک جمعیت بی‌نام و بی‌هویت درنظر نگیرید! یک شخص ایده‌آل را تصور کنید که این شخص، یک شخص استاندارد است که برند شما، او و امثال او را هدف گرفته است. ]

برای دوست شدن با این آدم، شما باید بر روی یک چیز، حتما بتوانید تاثیر بگذارید، «نظر و دیدگاهی که نسبت به شما دارد». در این صورت، آن شخص هم با شما دوست خواهد شد، اگر شما همان چیزی را (محصول خوب، احساس با ارزش بودن و…) به او بدهید که او در زندگیش به آن نیاز دارد.

هویت بصری برند (Visual Brand Identity)، درک مشتری از شما

هویت بصری برند، یعنی به مخاطبتان بگویید که چه جور دوستی هستید؟! هویت بصری برند، درک مشتری را از شما تعیین می‌کند.

مثال: برای مثال اگر من ببینم که پیج اینستاگرام شما پر از عکس‌های بامزه از محیط کارتان است (مثلا یک سلفی با همکاران که هر کدام در حال ادا درآوردن باشد!!)، می‌توانم به این نتیجه برسم که خنده و خوشحالی کارکنان، برایتان بسیار اهمیت دارد!

مثال ۲: یا اگر یک عالمه تصویر طبیعت ببینم که بر روی آن جملات انگیزه‌بخش نوشته شده، ممکن است به این نتیجه برسم که «انگیزه» و «امید» برای شما بسیار مهم است.

وقتی که وب‌سایت شما را ببینم، رنگ‌هایی را که انتخاب می‌کنید، سایز متن‌ها و به طور کلی سلیقه‌ای که در طراحی‌های خود به کار برده‌اید؛ همه‌ی این‌ها به من می‌گویند که باید دقیقا به چه چشمی شما را ببینم؟ چه ذهنیتی باید نسبت به شما داشته باشم؟

یکپارچگی در هویت بصری برند Emirates
یکپارچگی در هویت بصری برند Emirates

در پایان توصیه می‌کنیم به مقالات «کتابچه برند یا برند بوک (Brand Book)»، «اصول انتخاب رنگ برند؛ چه رنگی؟ با چه فلسفه ای؟» و «۷ اشتباهی که در طراحی لوگو نباید مرتکب شوید» مراجعه کنید. برای آشنایی بیشتر با هویت بصری برند، کمک خوبی به شما خواهند کرد!

مهم ترین اجزای هویت بصری برند کدامند؟

هویت بصری برند نشان دهنده یکپارچگی و هماهنگی شما است. از کارت ویزیت و بروشور شما گرفته تا لوگو و یا حتی لباس کارکنان بر روی هویت بصری برند تأثیر گذارند.

تفاوت هویت برند با هویت بصری برند چیست؟

هویت برند نمای کلی و در اصل معنی برند است و هویت بصری برند هر آن چیزی است که این هویت را به مخاطب نشان می دهد، از رنگ لوگو گرفته تا بسته بندی محصولات یا پکیج خدمات شما.

دلیل اهمیت هویت بصری برند چیست؟

تقریباً تمام انسان ها اولین باری که برند شما را می بینند ابتدا چشمشان به لوگو و رنگ برند شما می افتد و ممکن است با دیدن همان رنگ در جایی دیگر یاد برند شما بیوفتند. اهیمت هویت بصری برند در این است که می تواند احساس خوبی در هر بار دیده شدن برند شما توسط مخاطب ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید علاقه‌مند باشید مطالعه کنید