مصاحبه با نیکی آقایی، در استارت‌آپ ویکند Modotech

نیکی آقایی
نیکی آقایی

نیکی آقایی مشاور دیجیتال مارکتینگ و برندینگ که سه سال است کار حرفه ای خود را در ایران آغاز کرده ، در مصاحبه با Modir TV و در خصوص نحوه برگزاری استارت آپ ویکند مدوتک اظهاراتی را بیان کرده که مرور آنها خالی از لطف نیست. با مصاحبه با نیکی آقایی، در استارت‌آپ ویکند Modotech همراه ما باشید.

نیکی آقایی در ابتدای مصاحبه با Modir TV درباره برگزاری این رویداد بیان داشت:

استارت‌آپ ویکند، رویدادی سه روزه است که به بچه‌هایی که ایده استارت‌آپی دارند و همچنین افرادی که شناختی از استارت آپ ندارند، اجازه می دهد تا بتوانند ارتباط جالبی را به وجود آورند. خیلی از افراد هستند که جرات ارائه‌ی ایده‌ی خود را بر روی سن دارند اما کسانی هم هستند که به طور کل ایده ای ندارند اما یا دیزاینر هستند یا توسعه دهنده و یا بطور کلی اشخاصی هستند که می خواهند وارد یک شرکت شوند که در آن نوآوری شکل گیرد و می خواهند یک ایده را در سه روز از صفر تا صد انجام دهند و در آخر این شانس را پیدا کنند که یکی از منتورها و مشاوران و سرمایه گذران به ایده آن‌ها پر و بال دهد که البته تجربه بسیار جالبی هم هست.

در ایران تقریبا به نوعی فناوری مد شده است و این موضوع بسیار حائز اهمیت است که بچه‌ها یاد بگیرند استارت و شروع کار یک شرکت چقدر زحمت داشته و احتیاج به ایده‌های جالب و کار کردن با یکدیگر دارد که در این سه روز شرکت‌کنندگان می توانند با کسب این تجربه بر آن واقف شوند.

نیکی آقایی در جهت موفقیت این استارت آپ‌ها در آینده گفت:

در واقعیت ۹۹ درصد از ایده‌ها در استارت آپ ویکند از بین می روند، بیشتر استارت آپ ویکند ها برای تجربه و برای نتورکینگ به وجود می‌آیند تا موفقیت! چرا که در عرض سه روز تنها می شود که یک تیم جمع آوری کرد و با افراد جدید آشنا شد. مثلا در استارت آپ ویکند سری گذشته افرادی بودند که اعلام کردند بعد از سه روز استارت آپ ویکند هنوز با هم در ارتباط هستند و توانسته اند ایده‌های جدید به وجود آورند.

وی برای رسیدن به موفقیت در این حوزه اضافه کرد: چالشی که افراد در این استارت آپ ویکند با آن مواجه می‌شوند بزرگ و گسترده بودن ایده است؛ راهکاری که من می توانم ارائه دهم این است که هرچه بیشتر ایده خود را ساده و ساده تر کنند تا تنها به یک هدف برسند که بتوانند موانع و مشکلات خود را سریع تر بشناسند تا در نهایت بتوانند این استارتاپ را سریع تر تجاری سازی کنند.

نیکی آقایی با اشاره به اینکه یکی از بزرگترین چالش‌های ایده پردازان در حوزه مدوتک گسترده بودن ایده است، چالش های دیگر این حوزه را اینگونه توضیح داد: یکی از چالش‌هایی که افراد با آن مواجه می‌شوند در خصوص صبور بودن است. با توجه به تجربه‌ی شخصی من یکی از راهکارهای رسیدن به موفقیت صبر کردن است. باید بدانیم که در عرض یک روز موفق نمی‌شویم، در عرض یک سال و شاید چند سال هم موفق نمی‌شویم. باید صبور باشیم و بر روی ایده و خصوصا تیم تمرکز کنیم و به تیم کمک کنیم تا انگیزه‌ی لازم برای ادامه همکاری را داشته باشد، اگر فکر می کنید ایده‌ا‌ی دارید که شانس موفقیت را دارد باید صبور باشید تا به مقصد برسید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید علاقه‌مند باشید مطالعه کنید