بازاریابی شبکه ای، واقعیت یا توهم؟

بازاریابی شبکه ای (Network Marketing) یا نتورک مارکتینگ چیست؟
بازاریابی شبکه ای (Network Marketing) یا نتورک مارکتینگ چیست؟

بازاریابی شبکه‌ای یا نتورک مارکتینگ بحث داغ چند سال اخیر جوانانی‌ست که سودای «ثروتمند شدن خودکار» را دارند. یعنی دو سه سالی کار کنند و تلاش کنند، بعد از آن تیمی که چیده‌اند برای آن‌ها درآمدزایی کند و خودشان بروند سراغ ماشین‌سواری و قایق‌سواری و مسافرت‌های لوکس‌شان!

نتورک مارکتینگ؛ آری یا خیر؟

در این مقاله این موضوعات را بررسی می‌کنیم:

 1. بازاریابی شبکه ای چیست؟
 2. چگونه در بازاریابی شبکه ای موفق عمل کنیم؟
 3. تفاوت بازاریابی شبکه ای با شرکت های هرمی
 4. ثروتمند شدن با بازاریابی شبکه ای، واقعیت یا توهم فروشی؟
 5. قانونی بودن یا نبودن بازاریابی شبکه ای
 6. حکم شرعی بازاریابی شبکه ای

با ما همراه باشید تا این موضوعات را بررسی کنیم:

بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگ؛ آری یا خیر؟
بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگ؛ آری یا خیر؟

۱) بازاریابی شبکه‌ای چیست؟

برای آشنایی با بازاریابی شبکه ای که یکی از تکنیک‌های بازاریابی به حساب می‌آید، به ترتیب به موارد زیر توجه کنید.

 1. در بازاریابی شبکه ای، شما تعدادی از اجناس را از یک شرکت می‌خرید و به هر کس، در هر جا که می‌توانید می‌فروشید و بابت این فروش، پورسانت دریافت می‌کنید.
 2. تفاوت این روش با ویزیتوری معمولی که همه می‌شناسیم این است که شما می‌توانید چند نفری را (به عنوان زیرمجموعه) انتخاب کنید، تا آن‌ها هم تعدادی از محصولات آن شرکت را بفروشند. شما بابت فروش زیرمجموعه‌های خود، به صورت جداگانه پورسانت دریافت می‌کنید.
 3. در نتورک مارکتینگ هرچه زیرمجموعه‌های -فعال- بیشتری داشته باشید، بیشتر سود می‌کنید.
 4. بازاریابی شبکه ای (Network Marketing) یا بازاریابی چندسطحی نوعی بازاریابی مبتنی بر بازاریابی دهان به دهان می‌باشد.
  به زبان ساده و عمومی، بازاریابی دهان به دهان روشی از فروش است که افراد، خودشان یک محصول را به یکدیگر توصیه می‌کنند (مقاله کامل بازاریابی دهان به دهان).

۲) چگونه در بازاریابی شبکه ای موفق عمل کنیم؟

برخی از اصلی‌ترین روش‌های موفقیت در بازاریابی شبکه ای را می‌توانید در این چند مورد جست و جو کنید:

 • کیفیت کالا: همان طور که گفتیم، نتورک مارکتینگ بر مبنای بازاریابی دهان به دهان است. یعنی فردی به خاطر کیفیت و یا یک ویژگی خاص یک محصول (یا یک برند)، آن محصول (یا برند) را به فرد (یا افراد) دور و بر خود معرفی می‌کند. خب اگر کیفیت محصولتان پایین است و یا به طور کلی هیچ خاصیت به خصوصی ندارد که مشتری را برای «پول دادن» و خرید کردن قانع کند، نمی‌توانید در بازاریابی شبکه ای موفق عمل کنید.
 • توانایی مذاکره و فروش: باید مهارت‌های فروش را یاد بگیرید. باید بدانید که چطور با مشتری صحبت کنیم؟ باید بدانید که چطور باید با مشتری مذاکره کنیم؟ باید فنون مختلف بازاریابی حضوری را یاد بگیرید.
 • توانایی تیم‌سازی و رهبری: گفتیم هر چه زیرمجموعه فعال بیشتری داشته باشید بیشتر سود می‌کنید (چون در ازای فروش آن‌ها هم پورسانت می‌گیرید). در بازاریابی شبکه ای باید توانایی این را داشته باشید که افراد زیادی را به گردتان بیاورید و در آن ها این انگیزه را ایجاد کنید که بهتر و بیشتر کار بکنند.
 • توانایی رهبرسازی (!): همچنین باید این توانایی را داشته باشید که «رهبر» بسازید. یعنی زیرمجموعه‌هایی را تربیت کنید که خود بتوانند رهبری کنند، تیم جمع کنند، در تیم‌هایشان انگیزش ایجاد کنند، و خلاصه تیمی سخت کوش بسازند.
نتورک مارکتینگ
بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگ

۳) تفاوت بازاریابی شبکه ای با شرکت‌های هرمی

به نقل از دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، تفاوت این دو روش این است که در شرکت های هرمی هیچ کالا یا خدمات ملموسی خریداری نمی‌شود. اعضا باید در شرکت سرمایه‌گذاری کنند و متعهدند که افرادی را نیز به شرکت معرفی کنند و آن افراد نیز باید در شرکت سرمایه‌گذاری کنند.

اما در بازاریابی شبکه ای در اولویت اول، بازاریاب باید محصول خود را بفروشد و در اولویت دوم باید زیرمجموعه‌هایی را برای خودش پیدا کند که آن‌ها هم بتوانند بفروشند.

۴) ثروتمند شدن با بازاریابی شبکه ای، واقعیت یا توهم؟

به آمار زیر (منقول از ویکی پدیا و اکونومیست) دقت کنید:

 • شرکت Amway’s: در کشور انگلیس، تنها ۱۰ درصد از بازاریاب‌های این شرکت بزرگ بازاریابی شبکه ای در ایالات متحده و جهان، توانسته‌اند درآمدی داشته باشند و از بین ۳۳ هزار بازاریاب این شرکت، ۰.۳ درصد از بازاریاب‌ها درآمدی معادل با درآمد معمول و متوسط جامعه داشته‌اند.
 • شرکت Mona Vie’s: فقط یک درصد از بازاریاب‌های این شرکت توانسته‌اند سود دریافت کنند (۲۰۰۷).
 • بازاریابی شبکه ای در آمریکا: در سال ۱۹۹۸ درآمد سالانه‌ی بیش از ۹۰ درصد از فروشندگان آمریکایی شاغل در شرکت‌های شبکه ای کمتر از سالانه ۵ هزار دلار بود. رقمی بسیار کمتر از کمترین درآمد لازم برای امرار معاش در آمریکا.
 • و… (از این دست آمارها را در گوگل جست و جو کنید بسیار است).

درصد بسیار زیادی از افرادی که در بازاریابی شبکه ای فعال هستند درآمد پایینی دارند. حال ممکن است برخی از افراد اذعان کنند که خب این به دلیل تلاش ناکافی آن‌هاست، این طبیعی ست که عده‌ای که تلاش نمی‌کنند و به طبع آن موفق نمی‌شوند زیادند.
اما نکته اصلی این جاست که بسیاری از افراد هنگام جذب در شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای، به آن‌ها غیر مستقیم تلقین می‌شود که این روش، روشی‌ست که در آن می‌توانید بسیار ساده و سریع ثروتمند شوید (به نحوه کشیدن گراف‌ها توسط کسی که شما را پرزنت می‌کند توجه کنید. غیر مستقیم سعی می‌کند به شما بفهماند که میبینی؟ به همین سادگی می‌توانی ثروتمند شوی! و در پایان فقط به یک جمله اکتفا می‌کند که کار ساده‌ای نیستا! سخته).

به نقل از واشنگتن پست، براساس تحقیقاتی که سال ۲۰۱۸ بروی بیش از ۱۰۰۰ نفر از بازاریابان شبکه ای یا MLM sellers صورت گرفته، آمار جالبی بدست آمده است.
اکثریت ۶۰% آنها پس ۵ سال فعالیت توانسته اند به فروش متوسط کالاهای کمتر از ۱۰۰ دلار دست پیدا کنند که عدد بسیار کمی محسوب می شود و ۲۰% از آنها حتی ۱ فروش هم نتوانسته اند داشته باشند. متوسط درآمد اکثریت بازاریابان فعال نیز ساعتی ۷۰ سنت بوده است.

ثروتمند شدن با نتورک مارکتینگ، واقعیت یا توهم؟
ثروتمند شدن با نتورک مارکتینگ، واقعیت یا توهم؟

هدف از بیان این مطلب این است که هیچ ویژگی به خصوصی در بازاریابی شبکه ای وجود ندارد که این شغل را به یک شغل خاص و ویژه درآمدزا تبدیل کند. بسیاری از مشاغل می‌توانند پردرآمد باشند و با تلاش بسیار، نتیجه‌ای شگفت‌انگیز را برای شما رقم بزنند. این شمایید که باید اصولی، صبورانه و با تلاش و ممارست به کارتان ادامه دهید. از این قبیل صحبت‌ها که بازاریابی شبکه ای یک روش خاص و مرموز است و مثلا دولت‌ها نمی‌خواهد که همه آن را بشناسند (چون قرار نیست همه پول‌دار شوند!) و… صرفا یک توهم است.

آیا با تلاش و کوشش و… می‌توان موفق شد؟

محیط نتورک مارکتینگ پر است از جملاتی که انگیزشی هستند، جملاتی با مضمون:

 • تلاش کردن نتیجه‌بخش است.
 • هیچ وقت ناامید نشو.
 • هر کس بهت گفت موفق نمیشی بدون داره بهت حسادت می‌کنه.
 • موفق شو و با لامبورگینی از جلوشون رد شو تا بسوزن.
 • و…

نفس بسیاری از این جملات درست است. بله با تلاش و کوشش و شکست‌ناپذیری می‌توان موفق شد. اما قبل از آن مسلما باید در مسیری درست گام برداریم. جوانب مختلف کاری که می‌خواهیم انجام دهیم را بسنجیم، بعد اقدام کنیم. از کاری که می‌خواهیم انجام دهیم مطمئن شویم، بعد تلاش و سخت کوشی و تسلیم نشدن و… را استارت بزنیم. «انتخاب یک شغل درست» نیز بخشی از این تلاش و کوشش و… است.

برخی از اصلی‌ترین انتقادهایی که به سیستم فعلی بازاریابی شبکه‌ای در ایران وارد است موارد زیر می‌باشد:

 • کیفیت کالاهایی که بسیاری از این شرکت‌ها ارائه می‌دهند، گاها فوق‌العاده پایین است. بنابراین کمتر می‌توان توقع داشت که این محصول به طور دائم و مستمر به فروش رود. مگر توسط خود بازاریاب و آن ۳۰ نفر از دوستان و آشنایان اطراف او.
 • تعداد بازاریاب‌ها از حدی که فراتر برود، بازاریاب‌های بخش متوسط رو به پایین هرم، عملا درآمد قابل توجهی نمی‌توانند داشته باشند و صرفا اندک فروشی می‌توانند بکنند و آن سود رویایی فقط می‌تواند عاید اعضای بالای هرم باشد (مسئله فروریزش هرم).
 • وقتی که بررسی می‌کنید که در چه حالت می‌توانید با این سیستم ثروتمند شوید، می‌بینید که باید تیمی بزرگ و فعال را داشته باشید. یک هرم بزرگ که بیشتر اعضای آن فعال هستند و دائم در حال فروش هستند. و این، تنها حالتی است که شما می‌توانید موفق شوید.
  برای داشتن چنین هرمی قطعا شما باید یکی از سخت‌کوش‌ترین و باهوش‌ترین افراد کشور باشید (بدون اغراق). و فقط ۱ درصد از افراد در این سیستم‌ها می‌توانند چنین موفقیتی داشته باشند. در صورتی که در بسیاری از مشاغل دیگر هم همین است! شما اگر بسیار تلاش کنید و بسیار باهوش باشید می‌توانید جزو ۱ درصد ثروتمند در آن زمینه باشید. با این تفاوت که اگر تلاش کردید و جزو آن یک درصد نشدید، کماکان به جایگاه شغلی و درآمدی بالایی در آن شغل رسیده‌اید.

۵) بازاریابی شبکه ای از نظر قانونی

قانونی بودن بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگ

وارد وب‌سایت شرکت شوید و نماد رو به رو را بررسی کنید. اگر سبز بود یعنی مجاز به فعالیت است، اگر زرد بود یعنی «مجاز به فعالیت و فرصت یک‌ماهه برای رفع ایراد دارد» و در پایان اگر قرمز بود یعنی موقتا به مدت ۶ ماه تعلیق شده است.

 

هر از گاهی برخی از این شرکت‌ها تعلیق می‌شوند و دوباره باز می‌شوند. در مورد مجاز بودن فعالیت این نوع شرکت‌ها همواره در بین مسئولان تردیدهایی وجود دارد، اما هم‌اکنون نمی‌توان به صورت قطعی گفت که شرکت‌های بازاریابی شبکه ای، بدون مجوز یا غیر قانونی هستند.

۶) حکم شرعی بازاریابی شبکه ای

وقتی به استفتاء از چند مرجع تقلید بزرگ می‌پردازیم، پاسخ‌های زیر را خواهیم شنید:

 • آیت الله خامنه‌ای: اینگونه معامله وجه شرعی ندارد.
 • آیت الله سیستانی: اگر به صورت زنجیره‌ای و هرمی ادامه یابد محل اشکال است.
 • آیت الله مکارم: تنها در صورتی که بازاریابی به صورت شبکه ای و زیر مجموعه‌ای نباشد و سود حاصله فقط به بازاریاب اول تعلق گیرد اشکالی ندارد و غیر آن اشکال دارد.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله «حکم شرعی بازاریابی شبکه ای» مراجعه کنید.

86 دیدگاه
 1. سلام. ممنون از ادمین عزیز. این خیلی خوبه که کامنت ها با دیدگاه های مختلف رو پیرامون نتورک مارکتینگ منتشر می کنید که مخاطب ببینه. مطالب تون هم عالیه. حداقل اینه که یک تلنگر هست. برآیند مطالب منتشر شده شما و کامنت های دوستان باعث می شه آدم برای ورود به این چنین کاری تصمیم درست بگیره. به هر حال هرکسی از ظن خود شد یار من… حق نگهدارتون.

 2. باعرض سلام خدمت دوستان؛
  موفقیت با عدم موفقیت تو هربیزینسی با رعایت اصول و قواعد مربوط به ان بیزینس یا عدم ان است.
  که این بیزینس هم مثل بقیه دارای همین چهار چوب هاست موفقیت یا عدم آن برای فعالین در این حوزه نشان دهنده خوب یا بد بودن ان نیست باید به نوع فعالیت توجه کرد.

 3. چه جالبه.تا میفهمه که داریم کارش دو میدیم نمیزاره دیدگاه فرستاده بشه
  من با پلیس فتا گزارش میدم که این مدیر سایت امار دروغ نوشته

 4. اقای مدیر سایت با چه مجوزی و با چه رویی و به چه جراتی این چرندیات نوشتی!چرا واسه شغلی که صنف شده و اثبات شده که نیاز جامعه س این دروغها رو به خورد مردم میدی!تو پیش خودت نمیگی شاید چند نفر که قرار برن تو این کار و زندگیشون عوض بشه و سرو سامان بگیرن ممکن با دروغ های شما کار رد کنن؟!خاک عالم تو سرت که اینقدر بیشعور و نفهمی.واقعا پلیس فتا هیچ کاری واسه مردم نمیکنه وگرنه باید تورو پیدا میکرد و حسابت میزاشت کف دستت.این آمار دروغ از کجات در میاری؟
  خطاب به خواننده:
  خاهشا تحقیقتون دقیق انجام بدید.من تو اینکار موفق شدم و خانوادمم هم ۶ نفری اومدن تو کار و موفق شدن.من خودم مهندس مکانیکم و با درامد ماهیانه ۵۰ میلیون تو بازار صنعتی اومدم تو بازاریابی و الان ۱۰۰میلیون تو تیم خلیم فارس میگیرم.درسته.خیلی سختی کشیدم ولی الان دیگه بازنشست شدم اونم با ۲.۵سال کار مداوم.
  مدیر این سایت تو اون دنیا باید جواب این کارش بده.قصدش چی بوده نمیدونم ولی کاملا آمارش اشتباه
  در پناه حق

 5. بنده درک میکنم که برخی از شرکت های بازاریابی شبکه ای هرمی هستند و بیشتر از آدم سو استفاده میکنن . اما این دلیل نمیشه که شما به همه ی شرکت های بازاریابی شبکه ای برچسب بد بودن بزنید . متاسفانه با فعالیت نادرست و سو استفاده گرایانه ی برخی شرکت ها اکثر مردم فکر می کنند که تمامی شرکت های بازاریابی شبکه ای به این شکل هستند در حالی که اینطور نیست و بعضی از اونها واقعا موثر هستند .

 6. بابا این نتورک مارکتینگ و بیت کووین و ازین چرت و پرتا اسمه شیکه شرکت های هرمیه با این تفاوت ک محصولات فوقالعاده بی کیفیت رو ضمیمه کارشون کردن ک بهشون گیر ندن و مردم راحت تر گول بخورن. آی ملت نکنید اینکارو پولاتونو هدر ندین چرا باید شما وسیله ای بشید برای رسیدن ادمای دیگه ب ارزوهاشون؟؟خودتونو وسیله ی دستشون نکنید برای چندر غاز پول ک باید براش کلی خودتونو کوچیک کنید و فک بزنید.برای خودتون ارزش قائل باشید اگه اینایی ک راس هرم قرار دارن واقعا ب کیفیت محصولاتشون ایمان دارن بدن بازار چرا میان نتوورک راه میندازن ها؟؟؟چون زود تر ب اهدافشون برای تیغ زدن میرسن

 7. چند تا حرف دارم درمورد نتورک
  برادر عزیز که گفتی درامدش شرعی نیس خدمتت عرض کنم ما شاهد درامد های غیرشرعی زیادی هستیم چشمامونو رو اونا نبندیم الان وضعیت عالیه شما فقط نگران شرعی؟
  یه جمله دیگه خطاب به کسایی ک میگن من حاضرم سنتی کار کنم و حقوق ثابت داشته باشم بیا ببرمت واریزی هاییو بهت نشون بدم که مغزت سوت بکشه فکر قوق ثابت کارگری و کارمندی از سرت بپره
  و اون عزیزایی که گفتن پول واسه بالاسریا هست عزیزمن شما هرکار دیگه هم شروع کنی اولاش پول توش نیس تا وقتی جا بیوفتی تو کارت مگه اینکه بخوای حقوق ثابت بگیر باشی و تا اخر عمرت توسری خور صاحبکارت.اون بالاسریه هم یه روزی تو بدترین شرایط شروع کرده الان که کار ما راحته بیشتریا کارو میشناسن فکر کن ۷ سال پیش ائن بالاسری چه عذابی کشیده ولی صبور بوده و الان داره دستمزدش رو میگیره.حقشه نوش جونش
  نتورک رو باید فهمید.امیدوارم تمام افرادی که اینجا منفی صحبت کردن یه روزی طعم اون پورسانت عالی رو بچشن و خودشون بیان همین جا بنویسن اشتباه میکردیم.

  1. واقعا عالی من خودم تو شرکت نفیس کارمیکنم خیلی راضی هستم

 8. با سلام خدمت تمام دوستانی که در این شبکه نت ورکینگ کارمی کنند دقت به حرفاتون کنید می بیند همه شما دربرابر انتقادهایی که می شید جواب های مشابه دارید انگار که یکی قبلان جواب سوالارو لو داده پس شما هم بازی خوردید برای کسی که سردست این شبکه ها هستند و سود کلانیو می برن از پولتون برای سرمایشون و از وقتتون برای تبلیغاتتون و هر وقت هم یکی رو می گی موفق نبوده می گن که اون نتونسته خوب کار نکرده من نمی دونم کی خوب کار می کنه که ما تو این جامعه ۸۰ میلیونی نمی بینیم مطمئن باشید اونی که هم خوب برداشت کرده خیلی ها رو زیر پا گذاشته ما که بخیل نیستم ان شاالله هر که تو این بازار هست پولدار بشه ولی واقع بین باشید اب آسیاب اون نریزید موفق باشید

 9. یک از ترفندهای این لیدرها میان تصاعدی حساب کردن زیرمجموعه ها رئو حساب میکنه . مثلا میگه اگر ۲ نفر رو بیار یکه اونها هرکدوم ۳ نفربیارن تا ۱۶ تا زیر مجموعه چیزی حدود ۴۳۰۰۰۰۰۰میلیون نفر رو داری .که حالا میخوان برات شامپوو … بفروشن .
  حالا کلا تعداد سرپرست های خانوار های ایرانی حدود ۲۴ ملیون نفر از طرف سازمان هدفنمدی یارانه ها اعلام شده .یعنی از هر خانواده باید ۲ نفر فروشنده شامپو فلان باشن .شما ببنید بهترین برند هم باشی مثل آیفون اپل بازهم برند سامسونگ یا الجی یا هوآوی رقیب شما هستند .پس چجوری میتونیه ۴۸ میلیون نفر فروشنده کالایی باشن که کلا ۲۴ میلون خریدار باشه .اصلا به کی بفروشی .تازه برندهای مختلفی هم تو بازار سهم دارن مثل گلرنگ و داروگر و… به همین منوال پس level 16 وقتی که می بینند مشتری ندارند پس دیگه خرید ثبت نمی کنند وریزش میکنه . حالا level 15 وقتی زیرمجموعه نداشته باشند ریزش میکنه پس همینطور به صورت دومینوlevel ها ریزیش میکنند و دست آخر اون سردسته ها هستند که سود میلیاردی به جیب میزنند
  درکل مجموع این لیدرها دارن از اعتبار شما سواستفاده می کنند و دوستی ها رو از بین میبرنن.بااحترام به همه دوستان ناصر معروف خانی

  1. کل نت رو چرخیدم لپ کلام رو شما گفتین، خدا پدر مادرتونو بیامرزه . هیچکس نمیتونه تحلیل ریزش زیر مجموعه هاشو بکنه چون اصلا قرار نیست به این چیزا فکر کنی! برای همینه که مدام مخت رو پر میکنن از جملاتی که بهشون دیکته شده. بدترین ضرری که این سیستم بهت میده اینه که همه دیگه ازت فراری هستن چون فک میکنن الان یه چی میخوای بهشون بندازی. میلیاردر هم باشی ولی تنها به چه دردت میخوره آخه . امروز یکی بهم میگفت نتورک دیگه خانواده ی اول و آخره منه. بخدا رفتم دیدم آشپزخونه نون بربری با سیب زمینی میخورن مثلا لیدر بالاسری مجموعه هم بودن، خوب شد رفتم دیدم امیدوار شدم به کار و زندگیم والا.

 10. سلام
  من خودم از پنبه ریز ۵۰۰تومن خرید کردم و وقتی محصولات به دستم رسید فورا پشیمون شدم، اجناس دوبرابر قیمت و وارداتی تا ۸برابر روسیه(که اونم وارد می کنه از بلاروس و همزمان تو کشور خودمون لوازم بهداشتی غیر از بلیتا داریم که بعضا تا دوبرابر بیشتر گرون نمیشن تو ایران)
  طبق گفته لیدر!!! پس می گرفت، پس فرستادم به بهانه های مختلف همه رو حساب نکرد(مثلا نوشتن چون امتیاز ندارشته شامل پس گرفتن نمیشه) پولش رو هم دیروز زنگ زدم گفتن ۷ماه دیگه واریز می کنیم.
  نمونه های دیگری از گرانفروشی پنبه ریز: جوراب مردانه پاآرا قیمت پنبه ریز هر جفت بیش از ۱۵ تومن و قیمتی که خودم خردیم ۷تومن(مقایسه کردم همونه و از شرکت پاآرا هم پرسیدم، گفتن یکیه، شماره مجوز نخ هم مشترکه، یعنی هم نخ و هم دوخت مشترکه، البته انصافا بسته بندی پنبه ریز خوشکل تره ولی خوب یه بسته بندی ۳۰ تومن خیلی گرونه)
  عطر تولیدی شرکت چهره سازان خورشید جنوب(شرکتی داخلی واقع در شیراز) ۲۰ میل به قیمت ۲۵۰۰۰تومان و مشابه داخلی برمد معروف ژکساف ۱۲۰۰۰ تومن
  مطلب نسبتا کاملی نوشتم در موردش کسی خواست منتشر کنه لطفا بهم ایمیل بزنه
  جالب اینجاست که بنده الان حدود ۲۰ روزه و به حدود ۱۰ مرجع نظارتی اطلاع دادم و شکایت کردم اما تا الان اصلا پاسخگو نبودن.
  هر کس خواست با مستندات منتشر کنه ایمیل بده.

 11. درود دوستان عزیزم
  یه مثال ازحرفه هایی که بیرون هست بزنم مثلا یه ادمی یه فست فودبازمیکنه ویکی دیگم همینکارومیکنه بعدیه مدت یکی بی عرضه اس و جمع میکنه ولی یکی دیگه موفق میشه اینکارم همینطوره ولی منتهاچون علنا همه میدونن که راه یه شبه پولدارشدن نیست ولی یه راه مطمئنه برای پولدارشدن پس نقطه ضعف همه شده.اما بهتون بگم که حتی یه درصدم از خاصیت وعظمت نتورک کم نمیشه ومثل اب جاری راهشو پیدامیکنه میره چن تاادم منطقی صاحب درامدمیشن.نتورک هشتمین شغل سخت جهانه واره اتفاقا مرد میخواد پاش بمونه.الکی نیست که.من نتورکرم باافتخار تویبیز هستم باراول۳۰۰تومن جنس خریدم والانم همون سرمایه درگردشم شده۱و۸۰۰ ودرامدم دارم شکر خدا تیمم عالیه.من ازنتورک ممنونم فقط بهم پول نداد بهم یادداد که چجوری باذهنی بدون سقف ازادانه مثل یک انسان فکر کنم.

 12. درود بر همه عزیزان
  نتورک یا بازاریابی شبکه ایی
  هرتولید ی و شغلی ( چه خدماتی باشد و چه تولیدی از صفر صفر آن یک شبکه وجود دارد مثلا یک شرکت تولیدی در راس هیات مدیره و سهامداران عمده وردیف دوم مدیرعامل اگر تخصصی داشته باشد و مدیران میانی و کار مندان و کارگران در رده های دیگر این شبکه و ماشین آلات در رده دیگری که هر کدام از آنها اگر نباشند چرخه کند و یا متوقف خواهد شد و کالا و خدماتی که تولید میکنند چه صنعتی و چه عمومی در هر دو صورت بایستی بازاریابی داشته باشند بالاخص در قسمت فروش که آن از شبکه ای از مدیر فروش و تیم آن با هزینه بالا اقدام به بازاریابی میکنند حال همان شرکت مفروض را در نظر بگیرید کالای تولیدی را مستقیم از کارخانه و یا محل به دست مصرف کننده برساند که این نیاز به شبکه توزیع دارد که بهترین آن نت ورک هستش ۰۹۱۳۱۱۷۵۹۸۰
  روی من و تیم ما حساب باز کنه ۰۹۳۵۱۲۰۷۸۵۴

 13. سلام من خواهرم توی این شرکت ها کار میکنه الان چهار ماهی که میشه فعاله خیلی هم خودشو به آبو آتش میزنه تقریبا توی این چهار ماه چهار یا پنج ملیون خرید کرد و کلا سودی که گرفته ۵۰۰ هزار تومنه ۱۰تا هم زیر مجموعه دار که اصلا جالب نیست بنظرمن این کار اگه خودتو بکشی شاید بتونی یه زندگی متوسط داشته باشی در هد همون که یه ماشین ایرانی سوارشی نه بیشتر

 14. دوست عزیز حرف شما مثل این میمونه که مثلا بگی کار باغبانی بده چرا بده اگه بلد باشی و بتونی از توش پول دربیاری کار خوبی میشه
  کار نتورک هم همینه باید طبق اصولش پیش بری تا بتونی توش موفق باشی. اصولا ادما اینجورین که تو هر کاری فرق نمیکنه اگه موفق باشن تو اون کار میگن خوبه اگرم موفق نباشن میگن بده . اصل اینکه.ما اگر درباره هر کاری اطلاعات کافی نداشته باشیم نباید درباره اون کار نظر بدیم

 15. چیزی که خنده دار تر از همه است، دوستانی هستند که همین جا هم اومدن دارن پرزنت می کنن و آخرش اکانت یا شماره اشون رو گذاشتن که زیرمجموعه بگیرن!! واقعا جالبه… حرفای تمام نتورکر ها به قدری شبیه همه که انگار از یه جا کپی پیست شدن!!!
  واقعا ملت رو چی فرض کردن نمی دونم!!! اولش میان امید میدن و حرفایی از موفقیت و … بعدش میان یه قسمتش میگن هر کسی موفق نمی شه و باید شجاع باشی و عرضه داشته باشی! (که احتمالا برای اینه که اینجاش به خودت بگی نه پس واقعا کاریه که باید براش زحمت کشید و منم می تونم و من به این سادگی ها کنار نمی کشم و … :D) کاملا تحریکت می کنن تو این مرحله دوم!! بعد هم ادامه حرفاشون که هممون شنیدیم!! اتفاقا این جور شرکتها، آدما رو خطرناک می کنن به نظرم!! طرف فقط صرفا برای این که به زیرمجموعه اش اضافه کنه حاضره هر حرفی رو بزنه و هر کاری بکنه!! وقتی یکی بهت بگه گوشیت رو بفروش بیا خرید کن دیگه حساب کار باید دستت بیاد!!

 16. سلام دوستان .
  عمده علمای مذهب تشیع بر این باورند که سود بردن خودتان از فروش خودتان (به عنوان پورسانت) در اسلام مشکلی ندارد اما سودی که بر اثر فروش زیرمجموعه‌هایتان عاید شما می‌شود، اشکال شرعی دارد. (گردآوری توسط دانشکده مدیریت دانشگاه تهران). به نظرات برخی از مراجع تقلید در زمینه بازاریابی شبکه ای توجه کنید:

  آیت الله خامنه‌ای: اینگونه معامله وجه شرعی ندارد.
  آیت الله سیستانی: اگر به صورت زنجیره‌ای و هرمی ادامه یابد محل اشکال است.
  آیت الله مکارم: تنها در صورتی که بازاریابی به صورت شبکه ای و زیر مجموعه‌ای نباشد و سود حاصله فقط به بازاریاب اول تعلق گیرد اشکالی ندارد و غیر آن اشکال دارد.
  خودتونم میتونید پیگیر بشید از رساله ها یا اینکه تلفنی جواب بگیرید ولی وت گفتن شرح کار چیزیو پنهون نکنید و همه ریزکارو بگید
  بچه ها اگه اسلام آوردید که باید پاشم وایسید اگه هم نه ک بحثش جداست . پول حلال درآوردن سخته ولی شدنیه. یاحق

 17. کسانی که وارد نتورک شدن و به بنا به هر دلیلی از نتورک خارج شدن بهشون حق میدم که بی عرضه گی خودشونو بندازن گردن نتورک ، چون این عادت همه ما انسان هاست. هیچکس نمیاد بد خودشو بگه . نمیاد بگه من نتونستم خوب کار کنم . اکثر اوغات دیده شده میان میگن نتورک کلاه منو برداشته. من واقعا موندم نتورک چطوری میتونی سر شما کلاه بزاره؟ واقعا خیلی شدید و خیلی زیاد دوس دارم با کسی که نتورکو رها کرده فقط یه ساعت صحبت کنم اگه دوتا دلیل قانع کننده واسم آورد حاضرم بعد دوسال تجربه شیرین کار در بادران با پورسانت ماهیانه ۳۵ میلیونو بزارم کنار و این کارو ادامه ندم.

 18. آقایون خانوما دقت کنین یه لحظه….
  نتورک یه تجارته بزرگه. شما چرا به چشم ضربه اقتصادی یا سود به بالایی ها میرسه تشبیه میکنین؟؟؟
  آخه عزیز من شما هم اگه بخای یه کاری رو یاد بگیری و توش مهترت داشته باشی کمه کم ۲ – ۳ سال طول میکشه.
  این هم دقیقا همینطوره….. هیچ وقت نتورک راه یه شبه پولدار شدن نبوده و نیست…. خیلی زحمت داره… بله نتورک تو جهان سومین کار سخت دنیا شناخته شده… برین تو گوگل بزنین “” بیل گیتس + نتورک مارکتینگ “” . ببینین چی میگه… طرف بعد ۶۰ – ۷۰ سال زندگی میگه اگه یه روز تمام ثروتمو از دست بدم و بخوام از اول شروع کنم ، میرم نتورک مارکتینگ انجام میدم…
  راه سختیه ولی بعدش بهت جواب میده…. من کاری ندارم توی کدوم شرکت بازاریابی شبکه ای فعالیت میکنین ، فقط ازتون میخوام مطالعه کنین. اطلاعاتتون رو ببرین بالا. توی یه تجارتی پا گذاشتین که سرمایش اطلاعاته…. همه شما ۱۰۰% میدونین موج اول کشاورزی و کارگری بود موج دوم بازار صنعتی و ماشین آلات بود ولی موج سوم چیه ؟ موج سوم موج فناوری اطلاعاته… توی اروپا ۷۰ ساله دارن این تجارت رو انجام میدن تازه شما داری میپرسی واقعیت یا توهم ؟؟؟ “” انقدر نسبت به یه کاری که میخواین بکنین بد بین و بچه گانه فکر نکنین. بله هر کاری سختی داره ولی آیا هر کاری توش تصاعد و اهرم وجود داره ؟ …. اگه کاری سراغ دارین که توش تصاعد و اهرم هست به من بگین منم بیام ولی نیست…
  من اگه دارم اینجا براتون مینویسم نه قراره شما بیاین واسه من بار بفروشین نه قراره ۱ ریال از شماها پورسانت بگیرم چون نه شماها رو میشناسم نه میدونم کجا هستین ولی بهتون پیشنهاد میکنم ۱ سال اول نتورکو تحمل کنین.
  فقط ۱ سال اولش هرچی ” نه ” شنیدین زود عقب نکشین. ادامه بدین…. من شمارمو میزارم هرکی میخواد با ما باشه میتونه روی من و تیم ما حساب باز کنه ۰۹۳۵۱۲۰۷۸۵۴

 19. واقعا مقاله مسخره ایه،من و کل خانوادم تو اینکاریم هم پیشرفت کردیم و هم از این طریق کارای دیگروهم راه اندازی کردیم و هممونم نتورک به عنوان شغل دوومونه من و خواهرم کارمندیم و مادرم باز نشسته جزو خانواده های معمولیه جامعه ایم،تو شرکتمونم نه اجباری هست نه اینکه باید زندگیتو بزاری و ن کلی از چرت و پرتایی ک بقیه نوشتن بعدشم شماهایی که میگین گل بگیرین و جمع کنین و از این قبیل حرفا اگه شغل درست و حسابی تو این دور و زمونه پیدا کردی برو سرکار عزیزم وقتی عرضه ندارین پول در بیارین بیخود به شغلو آدما توهین نکنین میتونین برین بعد از ده سال با ۵۰ ۶۰ میلیون بوتیک بزنین و کار کنین،من پدرم ابدارچی بود و مادرم معلم و الان تو این ۵ سالی ک تو این کاریم ن ضرر دیدیم و نه کسی ازمون شاکیه تهشم اگه شرکتو جمع کنن ما ۱۰۰ میلیون پول نخوابوندیم ک بترسیم و بلرزیم عزیییزانم تهش یه کاری بوده و الان نیست همین،چرا اینقد گندش میکنین بی عرضگی خودتونو نندازین گردن بقیه بعدشم از این حرفای قدیمیه شرع و این مسخره بازیارم بزارین کنار ک خودتون وضعیتشو میدونین ک چی ب چیه
  با عرض پوزش ولی چیز شر ننویسین مسخره های بی عرضه،نتورک برا شغل دوم و سوم خیلیم خووبه برا مدیر سایتم متاسفم ک فقط دنبال بازدید و جنجاله واقعا متاسفم براتون با این سایت و مطلبتون واقعا مسخره بود خیلی چیزاش تف روزتون بخیر

 20. به نام خدا
  به نام هدف
  به عشق مادر
  خب ظاهرا اینجا بحث راجب شغلی هست که من در اون فعالیت دارم و دیر به این بحث رسیدم
  در آغاز معنی درست بازاریابی شبکه ای رو میگم:
  بازاریابی شبکه ای از دو بخش بازاریابی و شبکه ای تشکیل شده
  که همونطور که میدونید بازاریاب مسئول خرید و فروش یه سری کالا هست
  و شبکه ای هم به معنای ساختن شبکه یا تیمی از بازاریابان هست
  که در کنار بازاریابی خودت به خاطر ساختن یک تیم موفق در فروش هم سود دریافت میکنید.
  خب تا اینجاش مشکلی هست ؟؟کلاه برداریه؟؟
  نه دوستای عزیز کسی که توانایی نداره چرا بیاد بازاریابی کار کنه که بخواد سود نکنه؟؟؟
  در وحله ی دوم به کسی که این مقاله ی ناقص با اطلاعات سطحی و برزن اشتباه چاپ کرده و برای بالا رفتن بازدید سایتش دست به نوشتن از یک تجارت بزرگ و سود آور زده میگم که دوست عزیز چیزی که شما ازش فرظیه سازی کردی ما لمسش کردیم و باهاش زندگیمون رو عوض کردیم و از خاک بلند شدیم
  کی گفته که رهبر گفته این کار شرعی نیست؟؟
  اصلا میشه در یک مملکت اسلامی رهبر یک مملکت کار رو غیر شرعی تشخیص بدن بعد با این وسعت کار تو کشورش انجام بشه و کسی به حرف رهبرش اهمییت نده؟؟
  رهبر در نامه ای به نگرانی های مردم اظهار نظر کردن که هرچیزی که به تصویب شورای نگهبان و مجلس خبرگان برسه مورد تایید بنده هم میباشد
  این از فتوای رهبر(هر مرجع تقلیدی هم که ضد این موضوع صحبت کرده باید بدونه که شأن فقیه تعیینکننده ی مصداق نیست، مصداق رو من مشخص میکنم که دارم کار میکنم)
  در وحله ی سوم یه سریا میگن که این شغل جمع بشه بره. چرا جمع بشه؟؟چرا؟؟
  حمایت از تولید ملی
  اشتغال زایی
  سود دهی به اشخاص
  مالیات به دولت
  پایین بردن تراکنش نقدی و بالا بردن تراکنش غیر نقدی
  رونق اقتصادی
  تربیت افراد جامعه
  و….
  چرا جمع بشه؟؟
  شما به کار خودتون ادامه بدین و راجب کتابی که هرگز جرات خوندنش رو نداشتید نظری هم ندید
  “اینجا ایرانه و شایعات شما به صورت ویروس پراکنده میشه”
  یه سریا هم گفتن که ما تو این کار بودیم و سودی نکردیم
  برادرا و خواهرا الان تو اون کاری که هستید سود کردین؟؟
  من میدونم تو همون کارتون هم سودی نکردید
  چون.سود کردن رو بلد نیستید
  نتورک برای همه است ولی همه برای نتورک نیستند
  همه به دانشگاه میرن اما همه دکتر و مهندس بیرون نمیان
  بعضی دوستان هم از کار حمایت کردن و گفتن که سود به دست آوردن دم غیرتتون گرم حلال ترین و پاک ترین در آمد ایران گوارای وجودتون باشه
  یه سری ها هم میگن نه ما وارد این کار نمیشیم دیگه دیره
  هیچوقت برای نتورک کردن دیر نیست حتی همین فردا
  و یه سری ها هم گفتن ما هرگز وارد نمیشیم خب نشید نتورک به راه خودش ادامه میده چه با شما چه بی شما
  معرفی میکنم
  شهرام هستم
  عضو کوچکی از شرکت بیز و تیم اصولی و قدرتمند خلیج فارس
  قبل از نتورک شغل های زیادی داشتم و همیشه به خاطر اهمییت ندادن به سخت کوشی هام و اینکه به اندازه ی لیاقت هام بهم حقوق نمیدادن مجبور به تغییر شغل میشدم
  تقریبا همه چیزم رو از دست داده بودم و به دام اعتیاد افتاده بودم که با نتورک آشنا شدم
  نتورک اولین کاری که با من کرد خودم رو به خودم شناسوند.
  اعتیادم درمون شد(صد درصدتضمینی بدون درد و خماری خخخ) و به خیلی چیزها رسیدم
  تربیت
  شعور
  ارتباطات
  تعاملات
  ادب
  حرفه
  هنر
  و….
  دو سالی میشه کار میکنم
  در حال حاظر
  ۵۶۲ زیر مجموعه ی جنگنده و غیرتی و ۵۶۲ بازاریاب حرفه ای دارم
  که در آمدم معادل +۲۸میلیون هست
  که این در آمد در هیچ شغلی به هیچ وجه به آدمی با ویژگی های من(پنجاه کیلو وزن،صد و شصت و پنج قد، تحصیلات اول دبیرستان،فاقد هیچگونه اعتبار) داده نمیشد و من زندگیم رو مدیون بالاسری عزیزم هستم.
  تا حدودی زندگی رو به راهی برای مادرم ساختم
  اولین ماشینی که خودم با پول خودم خریدم یه ماشین اتومات به اسم ماکسیما بوده
  هرچی دارم از همون بالا سری دارم که شما میگین برا سود خودش منو به این کار معرفی کرده
  دوستان نتورک مارکتینگ یه تجارت ثابت شده اس که به اندازه ی لیاقت ها و باورهای شما به شما در آمد میده و جایز نیست راجب یک تجارت بزرگ و ملی تو یه سایت بی در و پیکر صحبتهای نا درست بشه
  موفق و پیروز باشید در هر زمینه ای که لیاقتش رو دارید
  انتخاب با شماست

 21. نکته ی دیگری هم که خواستم عرض کنم اینه که از تمام دوستانی که در حوزه بازاریابی شبکه ای فعالیت میکنند عاجزانه خواهش میکنم دست از اغواگری ، دروغ و توهم ایجاد کردن برای مردم بردارند.

  هر کسی با چند ماه نتورک کار کردن اون هم به هر شیوه ای که اغلب به روش کار هرمی بیشتر شبیه بوده، خودش را مربی و متخصص این حوزه میداند و براحتی در مورد این حرفه اظهار نظر میکند.

  اصولا افرادی که در هر حرفه ای به موفقیت میرسند با آموزش صحیح در آن حوزه و تلاش فراوان به آن جایگاه رسیده اند.

  مطمئنا اگر افرادی که از نتورک مارکتینگ هم به خوبی سخن نمیگویند اگر با آموزش صحیح به نتایج هر چند کوچکی میرسیدند الان نظرشان چیز دیگری بود.

  همه چیز به خود شما برمیگرده. فقط در درون خودتون ریشه شکست و پیروزی تون رو پیدا کنید.
  با بهونه گرفتن و مقصر دونستن سایر افراد و یا یک حرفه جز فرافکنی و گول زدن خودتون چیز دیگه ای اتفاق نمی افته.

  لطفا با خودتون صادق باشید. واقعا برای موفقیت در کسب و کارتون چه اقداماتی رو انجام دادین که توقع نتیجه هم داشتین؟

  کمی فکر…

 22. بیخودی گول حرفای این بالاسریا که میگن پورشه و بنز و اینا رو نخورید. با احساسات اصلا وارد کار نشید.

 23. من عضوهیچ بازاریابی شبکه ای نیستم ولی بایه حساب دو دوتا میشه فهمیدکارشون درسته البته شرکت هایی که کالای باکیفیت دارن وشمایی که تازه بری هم اگرتلاش کنی بزودی میشی بالادستی حالا یه خاطره و تجربه به هرادم کوته فکری هم میخوادبربخوره بربخوره چون لیاقتشه :من درزمان جوانی چندتادفترکاروتجارت داشتم وپول خوبی هم در میاوردم ولی یه مادرزن باافکارپوسیده وقدیمی مثل اکثرنظردهنده ها داشتم که فقط باحمالی کردن وچندر غاز پول دراوردن موافق بود ومدیریت و پول کلان دراوردنو توهم میدونست . لطفا بخاطر خودتون هم که شده دست ازاین افکار پوچ بردارید که فکر میکنید ادم فقط باید جون بکنه وتهش هم یه درامدبخور نمیر گیرش بیاد. بازاریابی شدنیه ولی واقعا اونم باید براش تلاش کرد.

 24.  بار کج به منزل نمیرسه. اگه نتورک برا اقتصاد مملکت مفیدبودکشورای پیشرفته مث المان فرانسه و ژاپن ازش استقبال میکردن نه کناره گیری.مث همون قضیه محصولات تراریخته ک کشواری پیشرفته پس زدن و جهان سومیا مث ما استقبال نتیجه شم افرایش امار سرطان و دردشد.از نظر شرعی هم شبهه ناک هست هرچند زورکی مجوز گرفتن از صنعت و معدن.یه عده زیر دست خاک بسر میشن ک بالاییا ب سود برسن.رواج مصرف گرایی و مادی گرایی و و فریب و دروغ هم چاشنی کاراشون هست.

 25. سلام دوستان بازار یابی شبکه ای هم یک شغل با تمام سختی های خودشه یک کار بسیار مشکل و پر زحمت برای کسانی که از اهرم های درآمدی مثل سرمایه و تخصص و رانت و پارتی برخوردار نیستند.
  به نظرتون چه کاری هست که نه سرمایه بخواد نه رزومه بخواد نه تحصیلات رو بخواد؟ چه کاریه بتونه شما رو به یه حقوق ترمال نمی گم رویایی برسونه؟ چه کاریه که به شما بگه آدم خوبی باشید دروغ نگید به دوستاتون هرچی رو دارید یاد بدین هرچقدر می تونید مطالعه کنید هرچی می تونید حالتون خوب باشه و به اطرافتون پالس مثبت بدین این کار اگه هیچ چیز هم که نده ولی میده شمار و بزرگتر میکنه به رشد و تعالی شخصی شما اضافه میکنه . بحث اغوا گری نیست خیلیا اومدن و رفتن و خیلیا هم اومدن و موندن فرقشون شده دسته اول ناموفق و شکست خورده و دسته دوم موفق . حالا اینکه در چه جایگاهی قرار بگیریم به مهارت خودمون بستگس داره بستگی به مهارت عبور از موانع و چالش ها .

 26. من تعجب میکنم از حرف این همه آدم ” با سواد”
  چرا همش اینو تکرار میکنین ک سودش میره تو جیب بالاسری ها؟
  این حرف اصلا با عقل جور در میاد؟!!!!
  مگه اون بالاسری دقیقا مثل شما نبوده و از صفر شروع کرده؟!!! تمام بالا دستی ها فامیل درجه یک شرکت هستن آیا؟؟؟!!!! بله سود زیادی میره تو جیبش نوش جونش…
  شما از ی طرف میگین ک کسی تو این کار موفق نمیشه و عمر تلف کردنه از ی طرف میگین سودش میره تو جیب بالادستیا؟!

  خنده و گریم یکی شد…

 27. تو ماهه دوم کاریم از سیستم بلن بادران ۲ تومن کشیدم تورو خودا اینقدر در باره چیزی که نمیدونید نظرات خنده دار ندید

  1. واسه تو چه نفعی داره که از این شرکت های بازاریابی الکی دروغ میگی حداقل بگو یکسال باورمون بشه…:)
   البته فکر کنم داری از آرزوت صحبت میکنی که فکر نکنم بهش برسی 🙂

 28. سلام دوستان این کاریه که ۷۰ساله تواروپاوامریکا آزمایشش روپس داده مثل بقیه کار هااگه همت کنی درآمد عالی داری درغیراینصورت درآمدت معمولیه

 29. من خودم توی کار بازاریابی شبکه ای بودم. به نظرم این کار ضربه بسیار بزرگی به اقتصاد مملکت میزنه چرا که اکثر کالاهایی که در این کار خرید و فروش میشه علی رقم تبلیغی که برای فروش کالای ایرانی می کنند خارجیه. ثانیا به واسطه سودی که به تعداد زیادی از افراد قراره برسونه قیمت کالاها بسیار گرونتره مثلا برای جایی که من کار می کردم بعد از عوض کردن یه سری برنامه های سود دهی شرکت قیمت کالایی که ۲۰ هزار تومن بود به ۱۶ هزار تومن کاهش پیدا کرد که نشون میده چقدر حاشیه سود در نظر گرفته شده. از طرف دیگه هم بسیاری از کالاها ضرورتی بر فروششون نیست مثل بسیاری از لوازم آرایشی که با قیمت بالا و کیفیت کم عرضه میشن و به راحتی میشه جنس مشابه یا حتی بهترش رو با قیمت پایینتر خرید کرد. بسیاری از افراد بالاسری هم جنس ها رو میخرن و میریزن دور چون قرار نیست که از فروش اونا پولی زیادی به جیب بزنن در نظر بگیرید فردی که پنجاه میلیون سود می کنه چرا باید دنبال فروش ماهی ۲۰۰ هزار تومن باشه. بنابراین این شغل در نهایت چیزی جز دور ریختن پول کشور و سرمایه دار کردن یه عده ای که این شرکتها رو راه اندازی میکنند نیست.

 30. من نمیدونم چرا کسی که راجعبه کاری که نمیدونه چیه نظر میده نمیدونم والا توی مغز شما چی کار گذاشتن من شک دارم عقل باشه من نمیدونم که اینایی که اومدن نظر میدن کسی دعوتشون کرده به کار یا ن ولی من سر صحبتم با اونایی که رفتن و کار بهشون معرفی شده و میان اینورو اونور میگن خوب نیستو از این حرفا آخه من چی بگم به شما یه دو دو تا چهارتای سادس یه دقیقه بهش فکر کنی میفهمی تلاش کنی و کارو شوخی نگیری موفق میشی چون رئیس نداری آزادی زمان داری یه سریا میان که فقط اومده باشن کارو جدی نمیگیرن و نتیجه ای نمیگیرن میرن میگن کار خوب نبود من الان کارو به صورت ساده توضیح میدم شما قبلا از سر کوچتون لوازم مصرفی رو خرید میکردی یا از فروشگاه اطرافت خرید میکردی میای از فروشگاهی که مربوط به شرکته خرید میکنی حالا میای واسه خونواده خودتم خرید میکنی چهارتا چیزم واسه فامیلت خرید میکنی بعد میری چند نفرو معرفی میکنی به شرکت و اونا هم مثه شما فروشگاهشونو عوض کنن واز خرید اونا چند درصد سود میگیری این کجاش سر کاریه فقط شما باید یه مقدار همت کنی جلساته آموزشیشو برید که چطوری خریدو فروشتونو بهتر کنید همین

 31. آقایون خوشتیپ وقتی از چیزی اطلاعات نداریت الکی صحبت نکنید دوست خودم ۱ساله دارن درامد خیلی خوبی در میاره یعنی حقوق چند ماه شماها منم یه روزی مسخره کردم ولی دیدم که واقعا میشه درامد خوبی دراورد شماهام نیاین الان مسخره کنید ولی یه روزی خودتون میاین نت کار میکنین نت فوق العادس همین و بس

 32. سلام به همه دوستان,در مورد نتورک مارکتینگ باید بگم که اگه بخواهین موفق بشین باید مهارت های زیاد رو یاد بگیرین و اینه که میگن نتورک اول به ادم شخصیت میده و از اخر پول میده دقیقا درسته,اما در مورد شرکت مناسب بازاریابی که در ایران فعالیت میکنه میتونم بادران رو مثال بزنم که در طول ۶ سال فعالیت هم اکنون پیشرفت قابل ملاحظه ای کرده ,محصولات ارایشی بهداشتی و غذایی ش کیفیت مناسبی رو داره ولی قیمت بعضی محصولاتش یه مقداری زیاده و این زیادی قیمت هم دلیل داره یکی مالیات گرفتن دولته و دیگری به دلیل اینکه سود بازاریاب ها و شرکت رو در بر میگیره و شرکت واسه اینکه سود خودش و بازاریاب هاش تامین بشه در واقع ترجیح میده یه مقدار قیمت بعضی کالاهاشو رو زیاد کنه,موفق باشین

 33. با سلام خدمت همه دوستان عزیز
  من ۲ سال پیش توسط چند تا از دوستان بسیار صمیمی دعوت به کار شدم ولی نرفتم چون میترسیدم مثل گلدکوئست باشه ولی با دیدن موفقیت های روز افزون دوستانم الان چند ماه میشه که خودمم وارد شدم. هم خانواده و اطرافیانم راضی هستن از بابت محصولات خوب و با کیفیتی که از من میخرن و هم خودم راضی هستم که با توجه به تلاشی که کردم دارم پیشرفت خوبی میکنم. دوستان نتوورک مارکتینگ هرگز نگفته بیا پولدار شو و برو بلکه گفته تو این کار باید تلاش زیاد بکنی تا بتونی پول در بیاری. اون دوستمون هم که گفتن این پول ها خوردن نداره برادر عزیز شما وقتی زحمت میکشی و میخری و میفروشی و افرادی رو وارد کار میکنی که براشون وقت میزاری و اموزششون میدی و ازشون یه نتوورکر قوی میسازی که حالا برای خودشون مدیر و رهبر قوی ای شدن هم افتخار میکنی به خودت و هم از پولی که به واسطه تلاش و همت تیمی در میاری لذت میبری. این کار برای هر کسی مناسب نیست چون توی این کار باید جیگر داشته باشی و کم نیاری و با شنیدن کلمه “نه” از دیگران ناامید نشی بلکه بیشتر تلاش کنی. این کار ازمونی هست برای اینکه خودت رو به خودت ثابت کنی. من در این مورد حاضر به گفتگوی حضوری هم هستم چون به کاری که میکنم ایمان دارم. موفق و پیروز باشید.
  نمیدونم اینجا میشه شمارمو بزارم یا نه ولی میتونید توی اینستاگرام پیدام کنید تا با هم صحبت کنیم
  arminkhalesi007

 34. قابل توجه نویسندگان عزیز این وبسایت نه چندان قابل استناد;در دنیا از دو سو اقتصاد دان ها بحث نتورک مارکتینگ رو بررسی میکنن. اولی با رویکرد مثبت و دومی با رویکررد منفی و این مطالبی که شما نوشتید منابعی داره که اولا غیر قابل استناد هست ثانیا با رویکرد منفی هست اگر جانب دار نیستید بهتره مطالبی از سایت ها و کتب بازاریابی شبکه ای قابل استناد هم بنویسید و خدمت دوستان عزیز که فقط ظاهری از نتورک رو در ایران دیده اند و منفی هستند بگم که نتورک مثل هر کار تجارتی دیگه چالش های زیادی داره و کار خاص و ویژه ای در دنیا نیست اما چرا در ایران خاص و ویژه هست؟چون نوپاست بسیاری نواقص داره که به مرور کامل میشه اما برای کسانی که در این فصل از نتورک (که فوف العاده چالش داره)این کار رو فول تایم انجام بدن این کار بزرگترین فرصت حال حاضر خاورمیانه هست چرا که سهم فروش دایرکت سلینگ خاورمیانه تنها ۱ درصد فروش جهانی است و این رو هم بدونید مسیر موفقیت از شکست های کوچک(ریزش ، یادگیری مهارت ، درامد تقریبا هیچ اولیه ، دادن بها ،و …)میگذره موفق باشید

 35. بازاریابی شبکه ای یک روش به درد بخور و مناسب برای فروش اجناس بنجل و درجه سه هست، در واقع فروشنده ها و زیرشاخه هاشون خریداران پایه ثابت شرکت هستند و هیچوقت اجازه نمیدند که فروش شرکت به صفر برسه و هر روز به مشتری های شرکت اضافه میکنن، نکته جالب اینه که کسی به خاطر مصرف کالا جنس رو نمی خره بلکه به خاطر کسب درآمد این کار رو میکنه!

 36. کاری که توش ارزش افزوده ایجاد نشه به هیچ دردی نمیخوره.. کلیات نتورک بر پایه ایجاد طمع برای فرد دیگه و کشوندن اون به سیستم فروش هست.. و از اونجایی که هر سال افراد جدید و نسل های جدید وارد میشن و افراد قبلی سرخورده میشن و خارج میشن هیچ وقت برای بالاسری ها سود تمومی نداره.. تا وقتی پینوکیو ها باشن روباه مکار و گربه نره کلاهشون رو بر میدارن و بهشون سراب پولدار شدن نشون میدن
  اما یه توصیه دوستانه دارم به کسی که میخواد تازه وارد بشه.. عزیز تو این دو سال وقتت رو بزاری یه حرفه رو به صورت حرفه ای دنبال کنی مطمئن باش موفق تر هستی.. فرقی نمیکنه چی باشه هرچی دوست داری! مکانیکی، تعمیرات موبایل، برنامه نویسی، خیاطی، آشپزی و غیره .. هر کاری توش حرفه ای بشی درآمد خوبی توش خواهی داشت و خودت هم خوشحال خواهی بود

 37. نت ورک قبل از اینکه چیزی به تو بده کل زندگیترو ازت میگیره شاید تو زندگیت جز یه گوشی هیچی نداشته باشی ولی مجبورت میکنه اونم بفروشی تا بتونی ازش خرید کنی و امتیاز بگیری و به یه نفر دو نفر هم راضی نمیشه که تو با خودت بیاری جایگاه بزنی حتما باید پرزنت کنی
  من که خودم به شخصا کارها و اینده خودمو با واقعیت دارم نیاز به این توهمات هم تو زندگیم ندارم باید اون جوری که دوست دارم زندگی کنم

 38. تو شرکت هیچ طرز فکری انتقال پیدا نمیکنه فقط سبک فکری از پایه غلط شرکته که به بقیه منتقل میشه تمام محصولات به قیمتی که دارن نمی ارزن نباید از ادم های سود جو این شرکت ها برای خودمون بت بسازیم و فکر کنیم اونا کاری کردن که ما نکردیم نه عزیزم
  اونا مخ چهار تا جوون مثل من و تو رو زدن پولشون رو گرفتن که به اینجا رسیدن و حالا برای من و تو شاخ و شونه میکشن

 39. ماهیت این شرکت اصلا خوب نیست وبرای این حرفمم سند دارم و کاملا مستند دارم براتون میگم وتنها میتونن با تحقیق بفمین که کارتون درسته یانه چون اگه از ادمهای تو شرکت بپرسین همه میگن خوبه ولی وقتی همه دارن میگن خوبه و هیچکس تو خود شبکه نیست که بگه اشتباه معلومه یه مشکلی هست
  دوستان من فقط تا میتونید تحقیق کنید و از ادمهایی که با این کار مخالفن زیاد صحبت کنید مطمعنا نظرتون عوض میشه

 40. این چند وقت جالب به هرکس که گفتم نت ورک نمیگیره میگفت حتما شرکت شما درست کار نمیکنه ولی دقیقا بیشتر دوستایی من تو نت ورکن و همشونم نهایت حقوقشون در عرض ۸ ماه روی هم رفته شده یک میلیون من واقعا اگه میرفتم تو باز بار جابه جا میکردم خیلی بیشتر از اینا پول میگرفتم
  شما از کسب و کارتون پول میخواید نه وعده ای که شاید دو سال دیگه پول بیاد شایدم نیاد بعد با وعده های پوچ و تو خالی من نمیتونم خرج زندگیمو دربیارم

 41. شما در اصل پله هستید برای سر شاخه های اصلی که از فروش شما سود میبرن بهتره برید دنبال کاری که دوستش دارید چون قانون جذب براتون هیچ بازخوردی نداره تا تلاشی نکنی هیچ پولی هم نداری و نمیشه تو خونه نشست و منتظر یه کیشه اسکناس شد
  جدا از این ها من این چند ماه که تو نت ورک بودم همش نگران امتیاز و مشتری و کسایی بودم که تو شبکه بودن و هیچ چیز جز اضطراب و نگرانی نداشتم

 42. تمام شرکت های مطرح دنیا هنوز نتونستن حتی ۵ درصد از مردم دنیا رو به کار خودشون ترقیب کنن حالا اینجا که ایرانه و فوق العاده محدودیت داریم و با آدم هایی طرفید که فوق العاده سنتی هستند و باید به شکلی منطقی پول دربیاریم نه با توهم های بچگانه که فکر میکنم یک ساله کل دنیا رو می گیریم
  من تو زندگیم تا حالا هیچ کس رو ندیدم که با کار کم و تلاش کم به همه چیز رسیده باشه چرا یا دزدی کرده یا مواد فروخته

 43. تمام سیاست گذاری این شرکت براین پایه ست که شما به عنوان فروشنده بتونی جنسایی که تو انبار مونده و کسی نمیخره رو به دست مردم برسونی و سودش بره تو جیب کسی که از شما به اون عنوان شخص ثالث استفاده میکنه تا بتونه کامل منفعتش رو ببره
  من خودم اول برام این کار جالب بود ولی وقتی دیدم رفیقم تک تک دارن زندگیشون با این کار خراب میشه دیگه هرکس اسم نت ورک میاره ازش فرار میکنم

 44. نتورک خودش باعث رونق بازار هم هست تازه اونوقت میاید میگید کلاه برداریه؟!!!!!! تعجب می کنم از حرفاتون. من خودم چند ماهه تو این کارم درآمدم هم بد نیست. قرار نیست همون ماه های اول همه پولدار بشن ولی خواستن توانستن است.
  ار میخواید یه کاری رو شروع کنید بدون ترس برید جلو. نتورک چیزی نیست که قرار باشه توش سرمایه تون رو از دست بدید. نهایتش اینه که خوشتون نمیاد و کنار می کشید

 45. ببینم کی گفته نتورک تو خارج از کشور موفق هستش که هی دوستان میان مثال میزنن آمریکا و…؟؟؟؟ اصلا اطلاع دارین تو دنیا چه خبره؟؟؟ شبکه های نتورک آمریکا به خاک سیاه نشستن اونوقت شما دارین اونا رو مثال می زنید؟؟؟؟ واقعا نوبرشه دیگه…
  نتورک چه تو ایران چه تو خارج مزخرف ترین کاریه که یه نفر میتونه انجام بده(امیدوارم کسی ناراحت نشه)
  واقع بشین دوستان

 46. من بطور کلی با قضیه نتورک مشکلی ندارم اما به هیچ عنوان فقط این کار رو بعنوان تنها شغلم در نظر نمی گیرم. نتورک بیشتر شبیه یه شغل مکمل میمونه که خوبیش اینه که محدودیت زمان و مکان نداره و شما در هر تایمی می تونید انجامش بدید.
  اگر این شغل رو در کنار کار اصلی تون داشته باشید بر فرض اگر نتورک یه روزی زمین بخوره شما باز ضرر نمی کنید… چیزی هم از دست نمیدید. جنس هایی هم که تو این سیستم ها عرضه میشه همون کالاهایی هست که بیرون از تو مارکت ها تهیه میکنید. بعضی دوستان میگن بی کیفیته در صورتی که این حرف اصلا درست نیست

 47. من فقط یه توصیه می کنم به دوستان. یا بصورت کاملا جدی وارد قضیه بشید و خیلی جدی دنبال کنید این قضیه رو و مطمئن باشید که ضرر نمی کنید. یا اینکه اصلا به هیچ عنوان وارد نشید و وقت خودتون رو تلف نکنید.
  این سیستم قط تو ایران نیست که… کل دنیا دارن ازش استاده می کنن و کسب درآمد دارن.
  دیگه خود دانید دوستان

 48. تو این شرکت ها گفته میشه که شما خرید را با اختیار خودتون می زنید و هیچ اجباری وجود نداره و شما تخلف ها به رده ی بالا بگید ولی اصلا اینجوری نیست شما رو با یه سری حرف ها مجبور میکنن که حتما خرید بزنید و شمارو وادار به خرید میکنن چون اگه نخرید هیچ سودی تو جیب این آدم ها نمیره
  وباید حتما مخ شما رو به کار بگیرن تا تو گروهشون جایگاه بزنی

 49. بعضی دوستان اصرار دارن که بگن بازاریابی شبکه ای فلانه و اوکیه و تو آمریکا جواب داده و…
  باشه همه اینا که گفتین قبول . سودش هم تضمینی قبول. به فرض ۲ ساله هم بازنشست میشی قبول!!! کلا همه چی اوکی اصلا…
  ما مسلمون هستیم یا نه؟؟؟؟ شما به این مقاله هم که اکتفا نکنی و یه سرچ تو گول درباره نظر مراجع بزنی می بینی که همه متفق القول مشکل دارن رو این قضیه و گفتن چون پولش بصورت هرمی هست آقا مشکل داره. تو اسلام سودی که بصورت خطی بدست بیاد مورد قبوله فقط.
  حالا چی میگین دیگه؟ حجت تمام شد یا نه؟

 50. بجای اینکه آدم وقت بزاره چنین کارهای پوچ و بی نتیجه ای رو انجام بده میتونه بره تو رشته تخصصی خودش دوتا چیز مید و بدرد بخور یاد بگیره.
  آخه چیه این بازاریابی شبکه ای که هر جا هم میری یکی هست میاد ازت دعوت میکنه که به این کار بپیوندی؟؟؟؟؟
  خواهش می کنم تموم کنید این بحث رو دیگه. نتورک مارکتینگ چیزی نیست جر هدر دادن وقت!

 51. این شرکت ها پول خوبی توش هست اما نه برای من و شما که میریم زیر مجموعه کسی میشیم که قبلش چند صد نفر جایگاه دارن بلکه برای کسایی که تو رده اول و دوم هستن و از خرید یا فروش منو شما یه پولی میره تو جیبشون و به ریشه من و شما می خندن.
  یه حساب سر انگشتی لازمه تا بفهمیم چه سودی داریم به این شرکت میدیم و خودمونم خبر نداریم فکر کنید هر صد نفر حداقل ۱۰۰ هزار تومن خرید کنن در یه روز میدونید چقدر ساده یه نفر در روز با کلاهبرداری ۱۰ میلیون درمیاره تازه این کمترین قسمت ماجراست

 52. در یه جمله باید نتورک مارکتینگ رو به دویدن روی تردمیل تشبیه کنم. فقطدرجا میزنین. به جلو نمیرین ولی انقدر تو همون حالت اولیه میمونید که خسته میشید و دیگه توقف می کنید. و این وسط متوجه میشید که کلی زمان مفید تو زندگی تون رو از دست دادید!
  دوستان عزیز خواهشا به تجربه دیگران هم گوش کنید و وقت با ارزش زندگی تون رو برای چنین کارهایی تلف نکنید.
  موفق باشین

 53. دوستان اون گلد کوئست بود که آخرش کلاه بردار بودن و از اولش هم کاملا مشخص بود یه ریگی به کفش‌شون بود چون فقط داشتن سکه رد و بدل میکردن و چیزی دست شما نمی رسید. اما داستان نتورک کاملا فرق داره.
  شما پول رو به امون خدا که نمیدی! داری پول میدی جنس میخری… انگار رفتی سوپر مارکت و جنس خریدی… دیگه نهایتش اینه که مایحتاج خودت رو تامین می کنی قرار نیست ضرر کنی که!
  من تعجب می کنم برخی دوستان با استدلال های واقعاااااا عجیب و غریب نتورک رو با گلدکوئست مقایسه میکنن. درضمن از نظر اتاق بازرگانی ایران هم بادران هم بیز هم پنبه ریز کاملا دارن قانونی فعالیت میکنن. تازه بادران تو لیگ دسته اول تیم فوتبال هم داره

 54. قبل از هر کاری بهتره در مورد اون کار تا می تونیم در موردش تحقیق کنیم چون بعدا موجب میشه بعد ها تاوان سنگینی بدیم من خودم سر این کار ماشینم رو فروختم خیلی از رفیقام رو از دست دادم بخاطر چی آخه فقط بخاطر اینکه بهم گفته بودن این کار خ.به ولی واقعیت اینجا بود که فقط تو فکر خودشون خوبه نه بیرون و تو فضای واقعی
  بعد اون داستان فقط دارم قرص اعصاب میخورم که اون چند سالی که تو اون شرکت فکاهی بودم و گول چهارتا بچه خوردم رو فراموش کنم

 55. من خودم زودتر از دوستم وارد اینکار شدم و به قول خودشون نتورک استارت زدم. بعدش همین دوستم رو هم رفتم اوردم. بعد از یه مدتی که پیشرفتی ندیدم و خسته شدم از این کار کشیدم بیرون چون احساس کزدم هیچ منفعتی نداره…
  الان بعد از حدود ۱ سال دیدمش. درآمد داره ماهی بالای ۲ تومن یه ماشین هم خریده!!! الان می فهمم شاید واقعا من اشتباه کردم و اگر الان بخوام دوباره برگردم دیگه خیلی دیره و بازارش خیلی دیگه اشباع شده
  هر کی رو می بینی داره تو نتورک کار می کنه دیگه… حیف شد فرصت خوبی بود 

 56. بعضی از دوستان دیدم گفتن که این بازار یه روزی اشباع میشه! حالا یه چیزی رو عرض کنم خدمت تون. قبل از اینکه نتورک مارکتینگ بیاد تو ایران تو خیلی از کشورهای دنیا بخصوص آمریکا فعال بود و خیلی هم تو این سیستم داشتن کار میکردن و هنوز هم دارن فعالیت می کنن! اونوقت اونجا اشباع نمیشه؟؟؟؟؟؟ فقط تو ایران چنین اتفاقاتی میفته؟؟؟؟
  دوست عزیز شما خوشت نمیاد از نتورک خب باشه اوکی… دیگه چرا هذیون می بافین؟؟؟

 57. من نمی دونم بعضی دوستان چرا انقدر یک طرفه به قاضی میرن؟؟ خب شما نتونستین از نتورک پول در بیارین چرا گیر میدین به کل سیستم؟ یکم تلاش کن دوست عزیز…
  بعدشم نتورک کاری نیست که بخوای بخاطرش درس و زندگی‌ت رو ول کنی! چه حریه آخه شماها می زنین… کسی اسلحه نذاشته رو سرتون که بیاین نتورک کار کنید که! کار نمی کنید نکنید ولی دیگه بی جهت از چیزی که آگاهی ندارین هم حرف نزنین…
  من از Modir TV هم متعجبم برا چنین مقاله ای؟؟؟ شما دیگه چرا آخه…

 58. برخلاف ظاهر شیک و منصف این ادمها کاملا ادمی سودجو پشت نقابشونقایم شده ولی تنها چیزی که براشون مهمه اینه که تعداد زیر مجموعه هاشون بالا بره واین که میزان سودی که از فروش شما میگیرن بالا تر بره وگرنه هیچ دلسوزی برای شما یا آینده شما ندارن
  من خودم یه رفیق داشتم که تا سه سال ندیده بودمش بعد سر رو کلش پیدا شدگفت بیا یه کار خوب برات پیدا کردم و این چیزا رفتیم یه شرکتی که یه عالمه ادم توش کار میکردن و مجبورم میخواستن بکنن که به زور پول بیارم خرید کنم منم چون درامدی ندارم میگفتن گوشیت رو بفروش منم از همون اول فهمیدم این کار اصلا مناسب من نیست

 59. به شخصه اگر به بنده بود همین الان می رفتم همشون رو جمع میکردم! اینا هم یه روزی میشن مث گلد کوئیست و سر ملت رو کلاه میزارن! هر کسب و کار هرمی که نحوه سودآوری ش به شکل درصدی باشه بنظر حقیر کلاه برداریه…
  چقدر من دیدم جوون ها رو که زندگی و درسش رو ول کرده اومده تو این جور کارها… آخرش هم هیچی به هیچی… تو این جور کارها هیمشه یه عده خاص فقط برد می کنن اونم بالادستی ها هستن که همون اوایل اومدن تو این کار بقیه هم ول معطل هستن
  ممنون از مدیر تی وی بابت این مقاله خوب 

 60. واقعا چرا این نتورک مارکتینگی ها انقدر موجودات مسخره ای هستن؟؟؟؟ یه وقت به کسی برنخوره ها ولی فکر کردن آدم عقل نداره؟ میان پیشت دو سه تا جمله ارزشی برات میگن بعد ازت تعریف میکنن که آره تو حیفی باید بیای تو این کار و پولدار بشی و…
  بنده ترجیح میدم وضع مالی‌م خیلی معمولی باشه ولی از این راه مسخره شما پول در نیارم. آخه اینم شد کار؟ بری بشینی پیش فک و فامیلت مخشون رو بزنی که جنس آشغال یه شرکتی رو بخرن که بخاطرش چند درصد ناقابل بره تو جیب تو؟؟؟؟؟
  واقعا مسخره ست

 61. به دلیل درامد کمی که این افراد دارند خود خرید بسیار پایینی دارند و در بیشتر موقع جنس های سفارشی مشتری رو با تاخیر زیادی به دست مشتری می رسونن و همین باعث کمتر شدن اعتماد به این افراد و شرکتیه که در تو اون کار می کنن جدا از این ها به طور کاملا شفاف لیدرها میگه که باید زندگی تون را کنار بذارید وبه این کار بچسبید
  همه هم همینو میگن که اولش باید وقت و تایم زیاد بذاری ولی بعدش به چند ساعت محدود بیشتر خلاصه نمیشه ولی شما دقیقا باید از تمام زندگیتون بزنید برای اینکه بتونید چهار نفر غیر از خودتون رو تو این شرکت بکشید

 62. من یکی از دوستام تو همین کار نتورک هستش که برای شرکت بیز کار میکنه. برای اینکار هم ترجیح داد خدمتش رو نره و هم اینکه درسش رو تو مقطع کارشناسی رها کرد. تو همون ۱.۵ سال اول ماشینش رو عوض کرد و یه هیوندا خرید و یه عکسی هم منتشر کرد که چند نفری رفتن کلی بنز و هیوندا و بی ام دبلیو خریدن!!! براش واقعا آرزوی موفقیت می کنم اما من خودم اصلا دوست ندارم از نتورک مارکتینگ پول در بیارم.
  پولی که زحمت توش نباشه و بواسطه زیرگروه های زیادت بهت برسه بنظر من خوردن نداره و بی زحمت ترین پول دنیاست. یکی دیگه عرقش رو میریزه تا یه جنسی رو بفروشه اونوقت بیشترین سودش میرسه به نفرات بالایی…

 63. در نظر آدمهایی که تو این شرکت کار می کنن کارشون کاملا قانونیه ولی در اصل همون شرکت های حرمی هستند که به شکل فروش محصول های بنجل و گرون قیمت به مردم عوام فعالیت می کنند این افراد به شما برای خرید و زیر مجموعه شدن در زیر گروهشون به شما نیاز دارند.
  پس باید از هر روشی برای فریب شما برای محصولاتشون کم نذارن و چیزی که واضحه وقتی یه محصول خوب باشه نیاز به تبلیغ چندانی نداره ولی برای یه چیز بدرد نخور مجبورید مدام تبلیغ کنید

 64. گول این افراد رو نخورید این ادمها برای سود و پورسانتی که برای خودشون دارید شما رو وارد شرکت می کنند چون به شما نیاز دارند تا در صد سودشون بره بالا و از تمام دلیل غیر واقعی برای واقعی نشون دادن کارشون برای شما استفاده می کنند تا شما حرفشون رو منطقی بدونید.
  خیلی راحت میشه یه نفر رو شستشو مغزی داد و برای کار خاصی استخدامش کرد بدون اینکه اصالت کار را بدونه درسته یا نه و همین باعث میشه که هر کس هم بهش بگه کارت درست نیست هیچوقت قبول نکنه.

 65. به من تاحالا ۱۰ هزار نفر قشنگ گفتن هی بیا بریم نتورک استارت بزن کلی برات خوبه پولدار میشی. ما اصلا شعارمون اینکه که تو ۲ سال خودت رو بازنشسته کنی!
  آدم نمی دونه به اینا چی بگن… بعد جالب هم هست اصولا کسانی میان از این پیشنهادها بهم میدن که من مثلا طرف رو یک قرنه ندیدم بعد اومده پیشم میگه من برای صلاح تو فقط اومدم پیشت! من هم خب حتما باور می کنم این جمله رو ازت دوست گرامی… شما فقط میخوای زیرشاخه های خودت رو زیاد کنی

 66. بیشتر افراد سر گروهی که در این مجموعه هستند براساس توهمات صحبت می کنند و حرف های آنها هیچ پایه و اساسی نداردبهتر است در دنیای واقعی زندگی کنیم و با واقعیت ها رو به رو باشیم تا اینکه از همه چیز برای خودمون توهم پولدار شدن بسازیم.
  بیشتر افرادی که در این سازمان فعالیت دارند دنبال درآمد سریع هیچ تلاشی هستند و این هم با چیزی غیر از فریبکاری و دروغ به افراد دیگر همراه نیست

 67. من واقعا نمی فهمم اصلا این نتورک مارکتینگی ها رو برای چی انقدر بزرگ می کنن؟ ان شالله جمع کنن همه اینا رو که مردم رو سر کار نزارن.
  والا… طرف عمرش رو میزاره رو این کار بعد یهو ۲ سال میگذره می بینی هیچی که در نیاورده هیچ فقط وقت و عمر خودش رو تلف کرده… بعد جالب هم هست برا اینکه آدم رو ترغیب کنن که آره تو پولدار میشی و فلان همشون یه ماشین خارجی بهت نشون میدن میگن اینو می بینی؟؟؟؟ من اینو تو ۱ سال خریدم!!!
  واقعا من دیگه نمی دونم باید به اینا چی گفت

  1. کسی چیزی رو بزرگ نکرده فقط واقعیتهای زندگیه کسی که بودن زحمت میخواد به جایی برسه وبعد نمیرسه میاد میگه که من خودم بودم و نتیجه نگرفتممثل دانش آموزی که اصلا درس نمیخونه و تشدید میشه بعد میگه که من کل سال رفتم مدرسه ولی معلم تشدیدم کردن آخه عقل هم چیز خوبیه

 68. من اتفاقا قبلا نتورک کار کردم خودم هم و حدود ۴۰۰ نفر هم اواخر ریزش داشتم که در نتیجه از این کار کلا اومدم بیرون
  یه چیزی رو بهتون رک بگم. نتورک همینطوری به کسی پول نمیده حالا شما هر چقدر هم میخوای خودت رو به زحمت بنداز. اصولا ماها عادت داریم که هر چیزی رو خودمون تجربه کنیم و تا زمین هم نخوریم متوحه نمیشیم چکار کردیم. بنده بعنوان کسی که تو این کار بوده میگم دوست عزیز، بزرگوار، هموطن! وقت خودت رو با این کارهای مسخره تلف نکن…
  حالا دیگه از ما گفتن بود… امیدوارم اصلا بالاخره یه روزی همه این شرکت ها رو جمع کنن که ملت رو معطل نکنن الکی.

  1. برادر من یه چیزی میگم بهت که کیف کنی.تو شرکت پنبه ریز کار میکنم و این ماه هفتاد و سه میلیون پورسانت گرفتم در حالی که بیست و سه سالمه و حالا تو هم برو کارگری بلکه شرکت ها جمع شه .

   1. بیا برو جمع کن مسخره
    نمیدونم مردم رو ساده و زودباور فرض کردین یا خودتون خرید که این همه دروغ میگین

   2. خیلی بهت تبریک میگم دوسته من فکر کنم شما توی چند سال آیند یکی از روسای مملکت بشین و ثروتت از هاشمی رفسنجانی مرحوم هم بیشتر بشه با دسمال کاغذی فروختن

  2. یک چیزی در این مقاله خوب مطرح نشده هیچ وقت نگفتیم که کارها یا تجارت های دیگه افراد موفق نمیشند ولی بازاریابی شبکه ای تنها تجارتی که ساده ترین راه برای موفقیت نشون میده ولی موفقیت توش بسیار سخته مثلا شما میخوای هر کار یا تجارته دیگه ای راه بندازی که باهاش بتونی درامد غیر قابل تصوری داشته باشی نیاز به سرمایه ی بالایی داری اکثر افراد جامعه و حتی افراد شایسته ی تجارت این سرمایه را ندارن دوما تو تجارت های سنتی افراد موفق اون تجارت کلاس اموزشی برگزار نمیکنند تا از تجربه های انها برای کسب موفقیت استفاده کرد نتورک به راحتی و رایگان اینو در اختیار ما قرار میده سوما حتی اگر در این تجارت شکست بخوریم تنها چیزی که از دست می دیم زمانه و سرمایه بسیار کمی تلف میشه حالا شما فرض کن تو تجارت بزرگ باکلی سرمایه ورشکست شی شما همه چیزتو از دست میدی

  3. احتمالا توهم زدی عزیزم چون ۴٠٠ نفر میشه تقریبا ١٠ تومن پورسانت اگه تو تو نتورک ١ تومن میدید عمرا میتونستی این شغل رو ترک کنی پس مشخصا داری خالی میبندی … تو حتی حق اظهار نظرم نداری چون هیچی ازش نمیدونی پس کلا راجب نتورک حرف نزن

  4. سلام سهراب عزیز
   کلا هر کاری که با کلمه بیزنس شروع بشه سخته ما دو جور کار داریم
   اولی در یک شرکت استخدام می شویم
   خوب تکلیف معلومه طبق قرارداد بهمون حقوق می دن
   دومی
   بیزنس است
   یا خودمون مستقل شروع می کنیم
   یا برای ی شرکت بیزنس انجام می دیم
   خوب هر تجارتی اولش خیلی خیلی خیلی سخته
   فکر برای خودت می خواهی ۲۰ تا مشتری پیدا کنی تا بهشون جنس بفروشی حداقل باید ۲۰۰۰ مغازه را ویزیت کنی تا این ۲۰ تا مشتری را پیدا کنی
   نت ورک هم همینه
   یک بیزنس
   برای رسیدن به درامد ۱۰ملیونی باید سختی اش را بکشیم
   من شعار ارقام زیاد را نمی دم
   همون ۱۰ ملیون
   باید پرزنت کرد
   پیگیری کرد
   بهشون فروش یاد داد

   اگه توضیحات بیشتر خواستین
   ۰۹۱۲۷۱۲۸۷۷۹
   کاظم ملایی
   چون در اینجا نمی شه همشو گنجوند
   متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید علاقه‌مند باشید مطالعه کنید