مصاحبه با مهیار ختک در استارت‌آپ ویکند Modotech

مهیار ختک
مهیار ختک

مهیار ختک، عضو تیم سرمایه‌گذاری Iratel Ventures که در استارت‌آپ ویکند مدوتک به عنوان منتور حضور داشت، در گفتگوی اختصاصی با Modir TV درباره‌ی فعالیت اصلی استارت‌آپ‌ویکند مدوتک اظهار کرد: استارت‌آپ‌ویکند یک فعالیت سه روزه است که از چهارشنبه شب تا جمعه شب برگزار می‌شود. افراد ایده‌های خود را ارائه داده، تیم تشکیل می‌دهند و در نهایت با رای گیری داوران برنده اعلام می‌شود. در این رویداد شرکت‌کنندگان باید سعی کنند در مدت زمان کوتاه، ایده‌های خود را به صورت MBP اعلام کنند.

مهیار ختک که در این استارت‌آپ‌ویکند به ایده‌پردازان در خصوص اینکه آیا ایده‌هایشان می‌تواند در جامعه رشد پیدا کند و موفق باشد کمک می‌کرد، درباره‌ی کیفیت کار شرکت‌کنندگان در  این استارت‌آپ‌ویکند گفت: من در استارت‌آپ‌ویکند قبل نیز حضور داشته‌ام، این سری از استارت‌آپ‌ویکند بسیار خوب است و  تعداد افراد شرکت‌کننده نسبت به سری پیش بسیار بیشتر شده و از ۲۵ نفر به بالای ۷۰ نفر رسیده است. بچه‌ها فعالیت خوبی داشتند، فقط ایده‌ها به کار بیشتری  نیاز داشت، اما چیزی که باید در استارت‌آپ ویکند به آن توجه شود، این است که با  Fun Activiti انجام شود، بسیاری از استارت‌آپ‌ها از همینجا شکل گرفته‌ و موفق شده‌اند. در یک تیم کار کردند و کار گروهی یاد گرفتند. اینکه بتوانی ارزیابی بازار انجام دهی و با اشخاص دیگر همفکری کنی و یک MBP با کیفیت مناسب برای صدها نفر ارائه دهی، مهمترین چیز در این استارت‌آپ است.

وی همچنین درباره‌ی استارت‌آپ‌های خارج از دنیای استارت‌آپ ویکند افزود: اگر شخصی چیزی برای ارائه دارد در اینجا بهترین فرصت را برای کسب تجربه پیدا می‌کند و به این نتیجه می‌رسد که آیا می‌تواند در خارج از استارت‌آپ‌ویکند با چند نفر به مدت شش ماه یک سال و یا حتی چند سال فعالیت کند و می‌تواند با مشکلات کلنجار برود یا خیر؟. در واقع این سه روز مانند یک دریچه برای کسب تجربه است که آیا می‌خواهی وارد این حرفه بشوی یا نه!

در ادامه مهیار ختک در خصوص ارائه‌ی راهکار برای موفقیت استارت‌آپ‌ها گفت: به نظر من داشتن دید باز (یعنی این که بتوانیم چیزهای جدید یاد بگیریم و گوش بدهیم و براساس بازخوردهایی که از کار دریافت می‌کنیم کار را جلو ببریم) اولین قدم در موفقیت یک استارت‌آپ است.

وی همچنین در خصوص چالش‌های پیشروی ایده‌پردازان استارت‌آپ‌ها اضافه کرد: مشکل اصلی و اساسی یونیک بودن ایده‌هاست چراکه اکثر ایده‌ها کپی شده است و درباره‌ی آنها تفکری صورت نگرفته و خیلی از آنها پخته نشده‌اند. اگر ایده‌ی خود را روی کاغذ بنویسیم، درباره‌ی آن تحقیق کنیم و بدانیم دقیقا چه مشکلی را حل می‌کند تا بتوانیم به صورت شفاف این مشکل را توضیح دهیم و برای دیگران مشخص کنیم که این ایده جزئی‌ست یا کلی، بومی‌ست یا جهانی و این که اهمیت آن چقدر است، مهترین راهکار برای ایده‌پردازان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید علاقه‌مند باشید مطالعه کنید