بهینه سازی لندینگ پیج برای تبلیغات: راهنمای کامل

بهینه سازی لندینگ پیج

بهینه سازی لندینگ پیج چیست؟

در واقع بهینه‌سازی لندینگ پیج زیرمجموعه‌ای از بهینه‌سازی Conversion Rate است. تلاش کنیم تا لندینگ پیج ما بیشترین Conversion ممکن را داشته باشد. با ModirTV همراه باشید.

اهمیت بهینه‌سازی لندینگ پیج برای افزایش فروش آنلاین سایت شما

بهینه‌سازی لندینگ پیج کلید سازنده‌ای برای دیجیتال مارکتینگ شرکت‌ها به شمار می‌رود. لندینگ پیج در واقع راهی است که از طریق خصوصی‌سازی وب‌سایت به شما کمک می‌کند تا کاربران را به‌سوی خرید محصولات و استفاده از خدمات شرکت خود راهنمایی کنید.

لندینگ‌پیج‌ها در واقع مقصد نهایی کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین هستند که کاربران به سوی آن‌ها هدایت می‌شوند تا اقدام به خریداری محصولات کنند. در واقع هزینه و منابع زیادی برای هدایت کاربران به این صفحات در کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین صرف می‌شود.

  • زمانی که لندینگ پیج‌ها برای افزایش میزان مبادلات در نظر گرفته می‌شوند با سرمایه‌گذاری مناسب و بهبود آن‌ها می‌توان به نتایج فوق‌العاده‌ای در میزان فروش دست یافت.
  • بهینه‌سازی لندینگ پیج این امکان را فراهم می‌کند تا کاربرانی که به سمت این لندینگ پیج‌ها آمده‌اند به‌سرعت اقدام به خرید محصولات مورد نظر کنند.
  • بهینه‌سازی لندینگ پیج به شما کمک می‌کند تا مشتریان بیشتری داشته باشید و هزینه‌ای که برای تبلیغات انجام داده‌اید بیهوده نباشد.

چگونگی بهینه‌سازی لندینگ پیج

زمانی که اقدام به بهینه‌سازی لندینگ پیج خود می‌کنید باید تمام مراحل مربوط به مبادله سایتی خود (کانورژن ریت) را پشت سر بگذارید که شامل دو المان می‌شود:

  • بهینه‌سازی منابع ترافیکی سایت

ترافیک بالقوه‌ای که از طریق تبلیغات موجود در پلتفرم‌های گوگل در سایت شما ایجاد می‌شوند اهمیت بالاتری نسبت به ترافیک بالقوه‌ای دارند که از طریق تبلیغات موجود در شبکه‌های اجتماعی به وجود می‌آیند.

  • کار کردن با المان‌های آنلاین سایت خود

موارد معمولی برای بهینه‌سازی لندینگ پیج وجود دارد مانند تغییراتی در المان‌های موجود در وب‌سایت، امتحان کردن ارزش‌های مختلف و تغییر و جابجایی در شبکه‌های اجتماعی.

با آگاهی از منابع ترافیکی سایت خود کار را آغاز کنید

راه‌های زیادی برای تبلیغ کردن محصول خود دارید مانند تبلیغاتی که در تلویزیون انجام می‌دهید یا از طریق گوگل، لینکدین، شبکه‌های اجتماعی، اینفلوئنسرها و بسیاری دیگر از روش‌هایی که فکر می‌کنید مشتریان شما در آن جا حضور دارند.

لذا بسیار اهمیت دارد که از این موضوع آگاهی یابید که مشتریان شما از چه طریقی وارد وب‌سایت شده و اقدام به خرید محصولات شما کرده‌اند.

بسیار اهمیت دارد که محتوای موجود در لندینگ پیج با چیزی که تبلیغ کرده‌اید هم‌خوانی داشته باشد و این امر ارتباط مستفیمی با این موضوع دارد که مشتریان عمده شما از چه طریقی به سایت وارد شده‌اند.

به‌عنوان مثال در نظر بگیرید که بیزینسی در خصوص فروش جوراب دارید و از دو طریق تبلیغات گوگل و سایت پینترست اقدام به فروش جوراب کرده‌اید.

فرض کنید که در پینترست جوراب‌های گرم خود را معرفی کرده‌اید لذا کسانی که از این طریق وارد سایت شما می‌شوند باید به لندینگ پیجی بروند که در آن در خصوص این محصول صحبت شده است.

هم‌چنین باید اطلاعات مفیدی درباره جنس، میزان گرما و راحتی این جوراب، در مکان‌های مختلف، مطلبی را قرار داده باشید تا دیگر سوالی باقی نماند.

در واقع می‌توان گفت کسی که از طریق پینترست تبلیغ شما را مشاهده کرده‌است بیشتر علاقه دارد تا ببیند زمانی که محصول شما را استفاده می‌کند چطور به نظر می‌رسد.

لذا قرار دادن یک عکس از مدلی که محصول شما پوشیده و یا اینفلوئنسری که از آن استفاده می‌کند میتواند به بهبود لندینگ پیج شما کمک فراوانی کند.

۷ راه برای شروع بهینه‌سازی لندینگ پیج

بهینه‌سازی لندینگ پیج این امکان را فراهم می‌کند تا مشکلات مربوط به راه‌اندازی و طراحی سایت، تجربه کاربری و تاثیرات آن بر روی کانورژن ریت (Conversion Rate)مشخص شوند.

سوال اینجاست که چگونه اقدام به بهینه‌سازی لندینگ پیج خود کنید؟ می‌توانید از راه‌های تست شده‌ای که در ادامه توضیح می‌دهیم برای شروع استفاده کنید.

۱.     محدود کردن فعالیت‌ها روی هر لندینگ پیج

استفاده از سایتی که بیشتر فضای آن را فضاهای خالی تشکیل داده اند و از شلوغی بیش از حد پرهیز شده است موجب می‌شود تا میزان مبادلات در سایت شما افزایش پیدا کند.

۲.     به‌وضوح ارزش آنچه به کاربر نشان داده می‌شود را بیان کنید

استفاده از عناوین و مطالبی که به کاربر و مشتری شما می‌فهماند ارزش محصول و خدمات موجود در سایت چقدر است را دست کم نگیرید.

دقت کنید که عناوین مربوط به ارزش محصولات سایت خود را در قسمت‌های کم اهمیت قرار ندهید بلکه آن‌ها را در جایی که مشتری بتواند به راحتی آن را پیدا کند قرار دهید.

هم‌چنین سعی کنید از زبانی برای توضیح محصول و ارزش آن استفاده کنید که به زبان مشتریان شما نزدیک باشد و از اصطلاحات پیچیده و گیج‌کننده استفاده نکنید.

هم‌چنین بهتر است تا از مطالب مقایسه‌ای برای نشان‌دادن بهتر بودن محصول خود نسبت به سایر رقبایتان استفاده کنید.

۳.     بر اساس خرید قبلی کاربر، نیاز و انتظار او را برآورده کنید

در این زمینه می‌توانید از طریق کلمات کلیدی اقدام کنید. با توجه به جستجوهای آنلاینی که کاربر صورت داده است لندینگ پیج‌های مرتبط را معرفی کنید.

۴.     به کاربر نشان دهید که می‌تواند به شما اعتماد کند

برای این امر می‌توانید با قرار دادن شماره تلفن معتبر و آدرس دقیق محل کار خود شروع کنید. سپس مدارکی مانند رضایت مشتریان و تصاویری از رسیدن محصول به دست آن‌ها قرار دهید.

زمانی که کاربر رضایت سایر مشتریان را مشاهده کند متوجه این موضوع می‌شود که شما قابل اطمینان هستید و قصد کلاهبرداری ندارید.

۵.     پیشنهادات مختلفی برای دستیابی به اطلاعات مشتریان بدهید

بسیاری از سایت‌ها را مشاهده کرده‌اید که تنها با عضو شدن در آن‌ها می‌توانید اقدام به دانلود و یا استفاده از خدمات آن‌ها کنید.

در واقع این روشی است که سایت‌ها می‌توانند از شما اطلاعات خصوصی مانند شماره موبایل و یا ایمیلتان را دریافت کنند.

این یکی از روش‌های مفید برای بهینه‌سازی لندینگ پیج به شمار می‌رود که می‌توانید از آن در شروع استفاده کنید. اگر روش شما جواب نداد از روش‌های دیگر استفاده کنید.

۶.     زمان بارگزاری سایت را کاهش دهید

از آنجایی که اغلب افراد از طریق مرورگرهای گوشی همراه خود وارد سایت شما می‌شوند این نکته که سرعت بارگزاری سایت بالا باشد اهمیت فراوانی پیدا می‌کند.

در واقع این امر در تجربه کاربری بسیار مهم تلقی می‌شود تا جایی که تحقیقات نشان داده افراد تنها ۳ ثانیه برای بارگزاری سایت‌ها منتظر می‌مانند.

۷.     بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو

مسأله بهینه‌سازی سایت یا همان سئو برای موتورهای جستجو نسبت به پلتفرم‌های پولی از اهمیت بالاتری برخوردار است.

در واقع موتورهای جستجو نمی‌خواهند که کاربران را به سایت‌های نامرتبط و یا بهینه نشده راهنمایی کنند لذا این مسأله را در بهینه‌سازی لندینگ پیج خود، مهم تلقی کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاید علاقه‌مند باشید مطالعه کنید