درآمد دیجیتال مارکتینگ در ایران، اروپا و امریکا

درآمد دیجیتال مارکتینگ از بحث های داغ بازاربابی دیجیتال است.
درآمد دیجیتال مارکتینگ برای بازاریابان دیجیتالی بسیار مهم است.

امروزه با ظهور عصر دیجیتال، شیوه خرید مردم تغییر کرده‌است. صاحبان کسب‌وکار برای تبلیغات خود دیگر نمی‌توانند به روزنامه‌ها، رادیو و تلویزیون تکیه کنند و به جای آن باید به بازاریابی دیجیتالی روی بیاورند. دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال digital marketing در حال حاضر قادر به ارتباط با مشتریان بالقوه از طریق استراتژی‌های تبلیغاتی هوشمند مانند تبلیغ در شبکه های اجتماعی، تبلیغات پیامکی، ایمیلی و .. است. صاحبین کسب‌وکار و بازاریابان دیجیتال از فن‌آوری های دیجیتال با استفاده از استراتژی‌های بازاریابی برای ارتقا و فروش محصولات و خدمات به مشتریان خود استفاده می‌کنند.

صنعت بازاریابی دیجیتال در حال ترقی است و تقاضا برای بازاریابی دیجیتالی رو به رشد است. اگر به دنبال شروع این شغل و مهارت های لازمه آن هستید، همچنین میخواهید بدانید که حقوق یا درآمد دیجیتال مارکتینگ یا دیجیتال مارکتر در ایران، اروپا یا امریکا چقدر است، در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با این موضوع و شغل های مربوط با آن آشنا شوید.

عناوین شغلی در بازاریابی دیجیتال

همانطور که قبلا گفتیم، امروزه بیشتر کسب و کارها، در اینترنت انجام شده و تخمین زده می‌شود که در چند سال آینده، هر کسب‌وکار بزرگ یا کوچک، به شکل آنلاین و همچنین باعث ایجاد فرصت‌های شغلی عظیمی برای بازاریابی دیجیتال خواهد شد. در زمینه بازاریابی دیجیتال، گزینه‌های شغلی زیادی وجود دارد از جمله:

مدیر دیجیتال مارکتینگ

 مدیران بازاریابی دیجیتال موظف هستند، با استفاده از استراتژی های دیجیتال مارکتینگ، برندهای خود را در میان مشتریان بالقوه شناخته و آنها را به سمت سازمان خود جذب کنند. این افراد برنامه پیاده‌سازی و مدیریت کمپین های بازاریابی برای فروش بیشتر محصولات، اجرا و مدیریت می‌کنند. چنانچه دیجیتال مارکتری چندین سال تجربه داشته باشد، میتواند به سطح مدیر بازاریابی دیجیتال ارتقا داده شود.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله دیجیتال مارکتینگ چیست را مطالعه کنید.

مدیر SEO

 بهینه‌سازی موتور جستجو حوزه‌ای است که هر دیجیتال مارکتر با آن آشناست. برخی انتخاب می‌کنند که تخصص داشته باشند و منحصرا روی ارتقای رتبه سایت در گوگل متمرکز شوند. متخصصان سئو مسئول توسعه تکنیک‌های بهینه‌سازی موتور جستجوی کارآمد هستند. آن‌ها واژه‌های کلیدی مدنظر کسب و کار را بهینه می‌کنند. بهینه‌سازی کلیدواژه به منظور افزایش رتبه‌بندی وب سایت در صفحه نتایج جستجو و متعاقبا افزایش ترافیک وب سایت انجام میشود. ابزار Google Analytics برای گردآوری گزارش‌ها عملکرد آنها و بهینه سازی بهتر و سنجیده تر صفحات مورد استفاده قرار میگیرد.

برای اطلاعات بیشتر راجع به گوگل، میتوانید مقاله شرکت گوگل را مطالعه کنید.

مدیر محتوا

از آنجایی که محتوا در بازاریابی دیجیتال بسیار مهم است، مدیر محتوا، فردی متعهد مسئول نظارت بر برنامه‌ریزی، ایجاد و انتشار تمامی محتواهای آن سازمان است. این سمت با رهبری و تیم‌های فروش در سازمان در ارتباط بوده تا محتوا توسعه پیدا کرده و برای مخاطب هدف مورد نظر آن‌ها ارزشمند شود. 

نویسندگی یا copywriter 

برخی از بازاریابان دیجیتال روی نویسندگی و کپی رایتینگ متمرکز هستند. کپی رایترها محتوای تولید شده توسط تیم محتوا را اصلاح کرده تا به شرکت کمک کنند تا واکنش‌های بیشتری از سوی مشتریان دریافت شود. همچنین به مدیران شبکه های اجتماعی با انتخاب کلمات مناسب کمک کرده تا بتوانند ورودی بیشتری دریافت کنند.

برای اطلاعات بیشتر راجع به چگونگی نوشتن محتوا، میتوانید مقاله تولید محتوا را بخوانید.

مدیر شبکه های اجتماعی

مدیر شبکه های اجتماعی در واقع شخصی است که مسئولیت انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، لینکدین، توییتر و … را به عهده دارد و با راه های افزایش فالوور و انجام تکنیک های افزایش لایک آشناییت داشته و آن را به صورت حرفه ای به عمل می‌رساند. 

درآمد دیجیتال مارکتینگ چقدر است؟

همانطور که در بالا ذکر شد درآمد دیجیتال مارکتر، عمدتا به حوزه تخصص، تجربه و موقعیت جغرافیایی وی بستگی دارد. در ادامه چندین سمت شغلی پرطرفدار بازاریابی دیجیتال با درآمد بالا را برای شما عنوان کرده ایم؛

درآمد مدیر دیجیتال مارکتینگ، در ایران و سایر کشورها عنوان شده است.
درآمد دیجیتال مارکتر، از بالاترین درامدهای شغل های کشورهای امریکاست.

درامد متخصص دیجیتال مارکتر

متخصصان دیجیتال مارکتینگ در دنیا تقاضای درآمد بالایی را دارند و همانند هر کاری، چندین عامل بر میزان مبلغی که دریافت می کنند، صرف‌نظر از میزان تجربه کاری، تاثیر می‌گذارند:

  • اندازه شرکت
  • موقعیت جغرافیایی
  • صنعت

همگی در مجموعه کاری و درآمد دخالت دارند. درآمد متخصص دیجیتال مارکتینگ در سال ۱۴۰۰ در ایران میتواند از ۵ میلیون تا ۱۰ میلیون تومان باشد.

حقوق مدیر بازاریابی دیجیتال

دیجیتال مارکتری که قادر به هدایت یک تیم و کمپین های سفارشی به صورت صعودی باشد، به سرعت می توانند درآمد بالایی داشته باشند. درآمد مدیر بازاریابی دیجیتال در سال ۱۴۰۰ متوسط از ۶ میلیون تومان تا ۱۰۰ میلیون بسته به تعداد پروژه و مدیران مهارت وی میباشد. 

شخصی که مهارت های دیجیتال مارکتینگ و همچنین راه های فروش بیشتر محصولات را به طور کامل فرا گرفته و به تازگی وارد این حوزه شده و قصد شروع کار در سمت مدیر بازاریابی دیجیتال را دارد، می‌تواند حداقل به صورت ماهیانه ۵ میلیون تومان درآمد داشته باشد. 

درآمد کارشناس دیجیتال مارکتینگ

اگر چندین سال در زمینه سئو و بازاریابی دیجیتالی فعالیت دارید اما هنوز صلاحیت مدیر بودن را کسب نکرده اید، این فرصت را خواهید داشت که مسئولیت کارشناس دیجیتال مارکتینگ را داشته باشید. درامد این سمت می تواند از ۱۰ میلیون تومان شروع شود.

درآمد مدیر بازاریابی دیجیتال بر اساس سابقه کار

مانند هر شغل دیگری که با گذشت زمان، تجربه فرد بیشتر میشود، به همان میزان درآمد فرد بالاتر میرود. فردی که به عنوان مدیر دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارد، اگر سابقه کاری بیش از ۵ سال به صورت حرفه ای داشته باشد، در سال ۱۴۰۰ ماهیانه ۲۰ میلیون تومان درآمد خواهد داشت.

میانگین درآمد بازاریابی دیجیتال 

همانطور که دیدید، حقوق نقش‌های بازاریابی دیجیتال، بسته به سمت و میزان مهارت، به شدت متفاوت است. علاوه بر این، اندازه شرکت، صنعت، موقعیت جغرافیایی و عوامل دیگر نیز به شدت بر میزان درامد تاثیر می‌گذارند.

 با این حال، اگر به میانگین حقوق بازاریابی دیجیتال هم نگاه کنید، هنوز هم می‌توانید انتظار داشته باشید که درآمد خوبی خواهید داشت.

حقوق دیجیتال مارکتینگ در سراسر جهان

اگر میخواهید این شغل را در کشورهای دیگری مانند آمریکا، اروپا و یا کشورهای آسیای شرقی ادامه دهید، حتما شنیده اید که برای این حوزه، فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد که درآمد کافی هم در بردارند؛

  • آمریکا: از ۸۰.۰۰۰$ تا ۱۱۰.۰۰۰$ سالانه
  • کانادا:  ۴۷.۰۰۰ تا ۶۷.۰۰۰ دلار سالانه
  • سنگاپور: از ۳۸.۰۰۰ تا ۵۹.۰۰۰ دلار سالانه
  • فرانسه : ۴۷.۰۰۰ دلار سالانه
  • انگلیس: ۳۳.۰۰۰ یورو سالانه

شروع کار خود با بازاریابی دیجیتال

علاوه بر مشاغل ذکر شده در بالا، پروفایل های شغلی بازاریابی دیجیتال دیگری هم وجود دارد که در حوزه‌های خاص نیاز به تخصص دارند مانند مدیر بازاریابی ایمیلی، مشاوران مدیریت ارتباط با مشتری و… . 

نتیجه گیری

بنابراین اگر شما با راه های افزایش کلیک و فروش محصول آشنا هستید و یا به صورت حرفه ای در این بخش فعالیت دارید، بازاریابی دیجیتال یک مسیر شغلی پرمنفعت برای شما و آینده شغلی تان میباشد که حقوق و درامد دیجیتال مارکتینگ در ایران هم نسبت به شغل های دیگر در کشورهای متفاوت، رضایت بخش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاید علاقه‌مند باشید مطالعه کنید