تصورات غلط رایج در سئو – بخش دوم: بک‌لینک بیشتر، بهتر از محتوای بیشتر!

تصورات غلط رایج در سئو – بخش دوم: بک‌لینک بیشتر، بهتر از محتوای بیشتر!
تصورات غلط رایج در سئو – بخش دوم: بک‌لینک بیشتر، بهتر از محتوای بیشتر!

سئو قبلا اینگونه این بود که تا می‌توانی لینک بساز! هر چه بیشتر بهتر! اصلا هم لازم نبود که حتما و حتما بررسی کنیم که این لینک‌ها از کجا می‌آیند؟ کسی دامنه‌هایی را که به وب‌سایتش لینک می‌دهند، زیاد بررسی نمی‌کرد و اولویت بر تعداد بک‌لینک‌ها بود. بخش دوم تصورات غلط رایج در سئو همراه باشید.

البته این نکته را بدانید که لینک‌سازی (Link Building) هنوز هم یکی از ۵ فاکتور اصلی و بسیار مهم فرآیند سئو به حساب می‌آید؛ آن چه که تغییر کرده، این است که باید کمی در نحوه‌ی لینک‌سازی، روشمان را تغییر دهیم.

لینک‌سازی (Link Building) در سئو
تصویر، برگرفته از Searchmetrics

May سال ۲۰۱۳ هم که گوگل الگوریتم پنگوئن ۲ را ارائه کرد، دیگر تغییر واجب شده بود! امروز دیگر وقت آن رسیده که بر کیفیت لینک‌ها تمرکز کنیم نه تعداد آن‌ها!
هر زمان که این موضوع مطرح می‌شود، این سوال در ذهن خیلی‌ها به وجود می‌آید که:

«بر کدامیک سرمایه گذاری کنم بهتر است؟ لینک‌سازی یا مدیریت (و تولید) محتوا؟»

بک‌لینک‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های اعتبار وب‌سایت‌تان در نزد گوگل می‌باشند. اما اگر به ما بگویید که سرمایه‌ای دارم که برای وب‌سایتم خرج کنم، ما به شما می‌گوییم:

«یک نفر را استخدام کن که برای وب‌سایتت محتوا تولید کند!»

وقتی شرکت‌های مختلف، افرادی را به منظور لینک بیلدینگ استخدام می‌کنند، در واقع با این کارشان بر تعداد بک‌لینک‌ها تمرکز می‌کنند، در صورتی که بازی سئو فرق کرده است (و خیلی وقت است که فرق کرده!)؛ شما باید تمرکزتان را بر روی منابع مرتبط و متنوعی بگذارید که به شما لینک بدهند.

وقتی که شما بر روی محتوا سرمایه‌گذاری می‌کنید، این محتوا می‌تواند برای بسیاری از صفحات وب، بلاگ‌ها، شبکه‌های اجتماعی و… به کار گرفته شود و تعداد قابل قبولی لینک مفید و مرتبط به شما بدهند (همان طور که این اتفاق برای Modir TV به کرات می‌افتد).

 

منابع:

  • Hubspot
  • Searchmetrics
  • Searchengineland

مقالات تصورات غلط رایج در سئو:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید علاقه‌مند باشید مطالعه کنید