۵ راه برای افزایش بازدهی کارمندانتان

5 راه برای افزایش بازدهی کارمندانتان
5 راه برای افزایش بازدهی کارمندانتان

صحنه را تصور کنید: کارمندی که علی رغم تعهدش، اما روند بازده‌اش پایین می‌آید، کارمندی که در جلسه با شما از نگاه کردن به چشمانتان فرار می‌کند، و حتی بدتر از اینها کارمندی که به خود و تاثیرش در پیشرفت شرکت شما و کسب و کارتان ایمان ندارد هنوز!

چگونه با چنین کارمندانی رفتار کنید؟ این مقاله از سری مقالات «رهبری تیم»، به شما کمک می‌کند. با «۵ راه برای افزایش بازدهی کارمندانتان» آشنا شوید.

یک) یک هدف و دوربرد واضح

مرحله اول برای انرژی دادن به کارمندان این است که به آنها نشان بدهید که چه چیزی درانتظارشان است! اگر به کارهایشان به درستی عمل کنند چه هدفی نصیبشان میشود؟ هدف و دوربرد شرکت چیست؟
برخلاف یک دستور کار، که درکمال بی روحی، صرفا کارهایی که باید برای شرکت انجام شود را گوشزد می‌کند، یک دیدگاه و دوربرد، با ایجاد علاقه و شوق و هیجان،به کارمندان اشتیاق عمل می‌بخشد.

دوربرد میگوید که شرکت اکنون کجاست،کجا قرار است برسد وچگونه باید این مسیر را طی کند!

دو) همه در یک جهت

مطمئن شوید که اهداف کوچک و جزیی هریک از افراد در راستای هدف بزرگ شرکت قرار بگیرد.کارمندان باشوق و ذوق، میتوانند تصمیم بگیرند، آن‌ها می‌توانند تصمیماتی کوچک و مهم برای شما بگیرند. تصمیماتی که می‌تواند شرکت را از کشتی در گل نشسته ای،به یک ناو قاره پیما بدل کند!

کارمندان اگر تشویق شوند،اهداف کوچکشان را درراستای موردنظر شما قرار میدهند!پس بهتر است به جای اینکه یک شرکت پر از اجساد متحرک تهیه کنید ، به کارمندان روحیه بدهید!

سه) تلاش و نتیجه تلاش

اگر میخواهید کارمندانی داشته باشید که به تنهایی و بدون حضور شما، بخشی از کارهای شرکت را آنطور که میخواهید پیش ببرند، به افرادی که تا حدودی موفق به این کار  بوده‌اند، جایزه دهید!

بگذارید همه بتوانند ثمره‌ی تلاش و کوشش خود را در شرکت‌تان ببینند! با اینکار، شما علاوه بر تشویق کارمندتان برای ادامه‌ی کار، دیگر کارمندان را نیز به شرکت کردن در فعالیت‌های مطلوبتان سوق می‌دهید.

چهار) دست اندازها

از هرچیز که باعث سردرگمی در کارمندانتان می‌شود، چشم پوشی کنید! قوانین سخت،عادت‌های شغلی طاقت فرسا و…

سعی کنید یک فرهنگ کلی و همه پسند در عین حال قانون مدار و فعالیت محور را در شرکت جا بیاندازید! و هرچه با آن فرهنگ، که مقبول همه اعضا می باشد،تناقض دارد را رفع کنید.

حتی برای تشویق و انرژی دادن به کارمندان، تسهیلات و ابزار مورد نیازشان برای موفق شدن را دراختیار قرار دهید.

به طور خلاصه هرچیزی که به انرژی دادن به کارمندانتان منجر می‌شود را در دسترس قرار دهید و محیا کنید و از قوانین و اتفاقات و روندها و ابزارآلات دلسرد کننده دوری کنید. یادتان باشد که شرکت شما، با کارمندانش معنی می‌شود!

پنج) نپلکید!

برخی کارفرمایان فکر می‌کنند که باید همواره تمام حرکات کارمندان را تحت نظر بگیرند، درحالی که بهتر است پس از اطمینان از روش کار کارمند،او را به حال خود بگذارید و اجازه دهید تا به روش خود و با ذهن خود کار را انجام دهد.

مانند روح سرگردان شرکت نباشید!

گاهی حضور شما باعث ایجاد استرس و نگرانی در کارمندان می‌شود، به آنها فضای مورد نیازشان را بدهید، و باور کنید که آنها هم انسانهایی باهوش و بااستعداد هستند!

گاهی بهترین روش برای ایجاد انگیزه، انتقال قدرت و ازادی به خود کارمندان است. بگذارید تاحدودی خودشان کارها را پیش ببرند. با این کار شما علاوه بر داشتن شرکتی پویاتر، به ایجاد حس اطمینان در روابط کاری کمک کرده‌اید!

بیل گیتس همواره می‌گوید: «در آینده،رهبران، کسانی هستند که به دیگران انگیزه و انرژی می‌دهند».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید علاقه‌مند باشید مطالعه کنید