۱۷ دلیل که نشان می‌دهد زنان رهبران بهتری هستند – بخش سوم

۱۷ دلیل که نشان می‌دهد زنان رهبران بهتری هستند – بخش سوم
۱۷ دلیل که نشان می‌دهد زنان رهبران بهتری هستند – بخش سوم

در مقاله اول و دوم، به ۱۰ دلیل از ۱۷ دلیل که نشان می‌دهد زنان رهبران بهتری هستند، معرفی کردیم، در بخش سوم رهبری زنان، به ۷ مورد دیگر اشاره خواهیم کرد. با Modir TV همراه باشید.

۱۱) زنان می‌توانند سریعا با موقعیت جدید سازگار شوند

Gretchen Halpin، مدیر استراتژی Hewins Financial Advisors:

«زنان به راحتی و به سرعت می‌توانند خودشان را با شرایط جدید وفق بدهند. زمانی که شرایط تغییر می‌کند و شرکت وارد موقعیتی جدید می‌شود، این ویژگی زنان به خوبی خودش را نشان می‌دهد.

آن‌ها در طول روز می‌توانند یک مادر، مدیر، آشپز و همسر باشند و تمامی آن‌ها را به بهترین شکل ممکن عملی کنند. این تغییر موقعیت دادن‌ها را می‌توان شبیه عنوان یک تعویض دنده برای یک ماشین مسابقه‌ای دانست؛ و با این تغییرات است که زنان می‌توانند پیوسته و با بهترین بازدهی، در موقعیت‌های مختلف اجتماعی ظاهر شوند.»

۱۲) زنان به درون خود تسلط دارند

Joan Wrabetz، مدیر آی‌تی Quali:

«[احساساتِ] درون هر انسان، در رفتارها و بازخوردهایش نسبت به مسائل مختلف به شدت تاثیرگذار است.

زنان می‌توانند با آگاهی از این مسائل درونی، از تاثر آن‌ها در تصمیمات‌شان جلوگیری کنند؛ و این امر آن‌ها را به منطقی‌ترین تصمیم‌گیرنده‌ها تبدیل می‌کند.»

۱۳) هوش عاطفی بالای زنان

Lakshmi Raj، هم‌بنیان‌گذار Replicon:

« زنان از هوش عاطفی (EQ) بسیار بالاتری نسبت به مردان بهره می‌برند. در یک محیط و زمان مشخص، زن‌ها می‌توانند «احساسات» و «اطرافیان‌شان» را به خوبی وارسی کنند و با توجه به نتایج این وارسی، مناسب‌ترین تصمیم آن لحظه را بگیرند. این موضوع، آن‌ها را در رهبری تیم، به شدت کمک می‌کند.»

۱۴) انعطاف پذیری بالای خانم‌ها

Danita Harris، مدیر عامل Rated M:

«زنان (نسبت به مردان) انعطاف‌پذیرتر هستند و به همین خاطر، نقدپذیرتر می‌باشند. اگر شرکت مسیر نادرستی را طی کند، با یک جلسه و هم‌فکری ساده می‌توان این مسیر را تصحیح کرد، درحالی که در مدیریت مردانه این روند بسیار مشکل‌تر است!»

۱۵) زنان بر طبق نمونه‌های ملموس، رهبری می‌کنند

Harriet Taub، مدیر اجرایی در Materials for the Arts:

«زنان برای توضیح و توجیه یک مطلب بیشتر از مردان بر ادله و مثال‌های قابل ملموس وابسته هستند، و به همین خاطر است که معمولا مدیران زن، اشتباهات کمتر و تجربه بسیار بیشتری نسبت به آقایان دارند.»

۱۶) زنان، خالق راهکار هستند

Jody Clower، مدیر عامل Nestiny:

«زنان می‌توانند مدیران موفقی باشند، چرا که آن‌ها به نحوی باور نکردنی برای مشکلات‌شان راهکار مناسب دارند. انگار چشم سومی برایشان تعبیه شده که به آن‌ها در دیدن راه حل مشکلات کمک می‌کند.

زنان به خوبی می‌توانند مشکلات و گره‌های شرکت را حل کنند، گویی که مشکلات از همان اول وجود نداشتند و مشکل فقط در نوع بینش آقایان شرکت بوده!»

۱۷) از تفاوت‌هایشان به عنوان سلاح استفاده می‌کنند!

Sarah Attman، عضو هیئت مدیره‌ی Sarah Rose Public Relations:

«طبیعتا بین زنان و مردان تفاوت‌های بیولوژیکی زیادی وجود دارد، و زنان استعدادی خدادادی برای بهره‌گیری از این تفاوت‌ها دارند. آن‌ها می‌توانند اختلافات‌شان را مانند یک سلاح جنگی بر علیه دشمنان و مخالفان شرکت به کار بگیرند!!

برای همین است که مدیران زن موفق، همواره افرادی محکم و قوی هستند، چرا که آن‌ها بلدند چگونه لطافت زنانه را مانند سکوی پرتابی برای خود استفاده کنند و سپس در مواقع مورد نیاز، آن را کنار بگذارند و تصمیمات جدی بگیرند.»

منبع: Business News Daily

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید علاقه‌مند باشید مطالعه کنید