۱۷ دلیل که نشان می‌دهد زنان رهبران بهتری هستند – بخش دوم

۱۷ دلیل که نشان می‌دهد زنان رهبران بهتری هستند - بخش دوم
۱۷ دلیل که نشان می‌دهد زنان رهبران بهتری هستند – بخش دوم

در مقاله قبلی به ۵ دلیل از ۱۷ دلیل که نشان می‌دهد زنان رهبران بهتری هستند، معرفی کردیم، در بخش دوم رهبری زنان، به ۵ مورد دیگر اشاره خواهیم کرد. با Modir TV همراه باشید.

۶) خانم‌ها بهتر از مردان بر روی چند کار تمرکز می‌کنند

Carolann Tutera، رئیس شرکت SottoPelle:

«همه‌ی ما می‌دانیم که خانم‌ها می‌توانند همزمان چندین کار را به راحتی انجام دهند. با گوشی تلفن حرف می‌زنند، همزمان تلوزیون هم نگاه می‌کنند و مثلا دیگر دستشان در حال چیدن لباس‌هایشان در چمدان سفر است!

اتخاذ تصمیمات سریع و قطعی در مورد چند مسئله (به صورت همزمان)، می‌تواند مهم‌ترین برگ برنده زنان در مدیریت بهتر نسبت به مردان باشد.»

۷) زنان، از چالش‌ها، انگیزه می‌گیرند

Jackie Zlatanovski، موسس شرکت Flik Flops:

«به طور کلی خانم‌ها (به نسبت آقایان)، در مواجهه با یک مشکل، کمتر به یک عامل انگیزه‌بخش بیرونی احتیاج دارند؛ زیرا وجود مسئله، به خودی خود برایشان انگیزه‌بخش‌ترین اتفاق است!
آن‌ها از شوق رسیدن به راه‌حل یک مشکل، همواره دربرابر پیچیدگی‌ها و چالش‌ها، پرانرژی ظاهر می‌شوند.

آن‌چه که از داشتن یک لباس شیک و ظاهری مدیریتی برای یک رهبری تیم اهمیت بیشتری دارد، «توانایی نه گفتن و سر خم نکردن در برابر مشکلات» است!»

۸) زن‌ها در روابط اجتماعی بهترند

Tina Bacon-DeFrece، رئیس شرکت Big Frog:

«ارتباط اجتماعی درون شرکتی، بین کارمندان، همکاران و کارفرمایان، و برون شرکتی، در بین مخاطبان و مشتریان، مهم‌ترین ویژگی زنان در کِسوت مدیریت است.
زنان مدیر می‌توانند مشتریانی بهتر به دست آورده و کارمندان و همکارانی پرانرژی‌تر و قوی‌تر نسبت به مدیران مرد، به بار آورند.»

۹) زنان، ذاتا آرزوهای بزرگ دارند

Angela Dejene، رئیس شرکت Crosswind Media & Public Relations:

«خانم‌ها به ذاتا انسان‌هایی آرزومند و جاه‌طلب هستند. از طرفی آن‌ها به مسائل به صورت بلندمدت نگاه می‌کنند، بنابراین می‌توانند می‌توانند شرکت را بهتر به مسیر اهداف‌شان هدایت کنند (البته اهدافی که برای شرکتشان در نظرگرفته‌اند!).

از آن مهم‌تر این که آن‌ها می‌توانند این آرزوها و تفکرات جاه طلبانه را به خوبی به دیگران و به سایر اعضای تیم‌شان منتقل کنند.»

۱۰) تصمیمات عاقلانه در مواقع پیچیده

Huma Gruaz، رئیس شرکت Alpaytac PR:

«بسیاری از زنان (به خصوص مادران) برای مواجهه با موقعیت‌های سخت و پیچیده، آماده می‌باشند؛ و خواه نا خواه همواره در حال دست و پنجه نرم کردن با این نوع موقعیت‌ها هستند.
این ویژگی زنان می‌تواند آنان را مانند یک ناخدای کارکشته، در طوفان‌هایی که شرکت با آن مواجهه است، به تصمیمات معقولانه و منطقی‌تری نسبت به مردان سوق دهد.»

۷ نکته دیگر را در بخش سوم رهبری زنان بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید علاقه‌مند باشید مطالعه کنید