۱۷ دلیل که نشان می‌دهد زنان رهبران بهتری هستند – بخش اول

17 دلیل که نشان می‌دهد زنان رهبران بهتری هستند - بخش اول
17 دلیل که نشان می‌دهد زنان رهبران بهتری هستند – بخش اول

کم پیش می‌آید که شرکتی را ببینیم که زن‌ها در آن پست مدیریتی داشته باشند (به خصوص در ایران). عموم مدیران را مردان تشکیل می‌دهند. دلیل این موضوع می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد؛ بحث دید جنسیتی در جامعه، کمبود اعتماد به نفس و…

اما ما در این مقاله می‌خواهیم نشان بدهیم که زن‌ها از توانایی رهبری و مدیریت بالایی برخوردار هستند. این مقاله توسط Businessnewsdaily تهیه شده، و هر کدام از این دلایل را یکی از مدیران خانم شرکت‌های مختلف برای ما آورده است. با Modir TV همراه باشید تا با ۱۷ دلیل که نشان می‌دهد زنان رهبران بهتری هستند آشنا شویم.

۱) زنان برای تعادل بین کار و زندگی ارزش بیشتری قائل هستند

Amy Killoran، مدیر خلاقیت I Love Travel:

«زنان رهبران بهتری هستند؛ چرا که می‌توانند تعادل بین زندگی شخصی و کار حرفه‌ای را بهتر از مردان برقرار کنند. یک خانم مدیر، ارزش بیشتری برای زندگی شخصی خود و کارمندانش قائل است. او همزمان که به مدیریت کارها فکر می‌کند، به زندگی شخصی کارمندان نیز اهمیت می‌دهد.

همین ارتباط نسبتا صمیمی زنان با کارمندان‌شان تاثیر بسیار زیادی (به خصوص در استارت‌آپ‌ها) در بازدهی کار و همدلی کارمندان دارد.
کارمندان نیاز دارند که بدانند مدیرشان انسان است، نه یک ربات!»

۲) زن‌ها همدلی بیشتری دارند

Anna Crowe، مدیر عامل و موسس Crowe PR:

«اکثر زنان در همدلی، درک کردن و ایجاد ارتباط با افراد، موفق‌تر عمل می‌کنند و این ویژگی خوب، به آن‌ها کمک می‌کند که بدانند با هر کس، چطور باید رفتار کنند و چگونه به شخص، انگیزه مورد نیاز خودش را بدهند. این کار باعث می‌شود تا جو شرکت همواره سرزنده و سرحال باشد، و طبعا بازده کار تیم، بالا می‌رود.»

۳) زن‌ها شنونده‌های فوق‌العاده‌ای هستند

کتاب Go For It!: A Woman’s Guide to Perseverance، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال ۲۰۱۶:

«خانم‌ها می‌توانند مدیران و رهبران بهتری باشند؛ چرا که به جای عکس العمل سریع در مقابل هر حرفی، می‌دانند که اول باید به خوبی گوش دهند، و سپس تصمیم بگیرند. این ویژگی، آن‌ها را در مواجه با موقعیت‌های سخت و پیچیده، منطقی‌تر از مردها می‌کند.

آن‌ها بدون توجه به درست یا نادرست بودن حرف شنونده، در ابتدا به خوبی گوش می‌دهند. این اتفاق باعث می‌شود که نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده‌ی دیگران بهتر دیده شود؛ فرصتی که مردها با عکس‌العمل‌هایشان (به جای گوش دادن‌هایشان) از دست می‌دهند.»

۴) زنان، پرورش‌دهنده‌های بهتری هستند

Marilyn Heywood Paige، مدیر بازاریابی FiG Advertising:

«یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک رهبر، این است که بتواند قابلیت‌های کارمندانش را کشف، شکوفا و رشد بدهد. این امر به طور ذاتی در خانم‌ها بهتر از آقایان است؛ یا به بیان خودمانی‌تر: شما با داشتن یک مدیر خانم، می‌توانید به پیشرفت و شکوفایی اعضای شرکت‌تان بیشتر از زمان مدیریت یک مرد امیدوار باشید!»

۵) تمرکز آن‌ها بر روی کار تیمی است

Katharine M. Nohr، کارفرما در Nohr Sports Risk Management:

خانم‌ها به طور ذاتی و تجربی، در کارهای تیمی موفق‌تر از مردان هستند. خانم‌ها (به نسبت مردان) اشتیاق بسیار بیشتری در شنیدن نظرات دیگران و به کارگیری آن نظرات نشان می‌دهند.
آن‌ها این قابلیت ذاتی را دارند که مدیریت شرکت را از یک تصمیم‌گیرنده تام، به یک خانواده هم‌فکر و پیشرو تبدیل کنند.

بخش دوم مقاله را در در بخش دوم رهبری زنان، بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید علاقه‌مند باشید مطالعه کنید