استارت آپ

مصاحبه با دانا ماشالله پور، در استارت‌آپ ویکند Modotech

دانا ماشالله پور

دانا ماشالله پور، چهره‌ای مطرح در دنیای مد و پوشاک و یک مدل حرفه ای در گفتگوی اختصاصی با Modir TV در یک بیوگرافی کلی در خصوص فعالیت حرفه ای خود مطالب جالبی را بیان کرده است؛ در مصاحبه با دانا ماشالله پور، در استارت‌آپ ویکند Modotech در ادامه نگاهی به این مطالب خواهیم داشت.

دانا ماشالله پور
دانا ماشالله پور

دانا ماشالله پور گفت: همانطور که اشاره کردید صنعت پوشاک و مد یا فشن، بیزنس اصلی من بوده و حدود 9 سال است که به طور کامل درگیر این حرفه هستم. یکی از تجربه‌های اصلی من کار کردن با برند درسا از سال های 2013 تا انتهای 2016 بوده و قبل از آن هم به صورت مدل برای برندهایی که نماینده رسمی در ایران داشته اند، فعالیت داشته‌ام. قبل از کار در ایران با چند برند اروپایی در حیطه‌ی مدلینگ همکاری داشته ام، بعد از سال 2013 نیز به طور کامل بر روی بازار ایران تمرکز کرده‌ام.

وی درباره‌ی فعالیت کنونی خود در صنعت مد و فشن توضیح داد: من هم مانند خیلی از افراد از ابتدا با مدلینگ شروع کردم و خیلی زود در این زمینه ادامه تحصیل دادم و در حال حاضر در زمینه‌ چهره‌ی برند، مسترینگ برند و به نوعی سفیر برند فعالیت می‌کنم. در واقع مدل بودن یک کتگوری ابتدایی در این زمینه است و برای رسیدن به این سطح نیاز به تحصیلات دانشگاهی و کسب رزومه‌های خوب با برندهای معتبر دارد.

دانا ماشااالله پور در خصوص علت حضور در استارت آپ ویکند مدوتک گفت: من نزدیک به دو سال است که درگیر استارت‌آپ ها هستم؛ سال پیش که این برنامه برای بار اول برگزار می‌شد، به عنوان منتور شرکت داشتم و برای من خیلی جالب بود که در حوزه‌ی مدلینگ شخص دیگری حضور نداشته است! من در این مجموعه به عنوان مدیر برندهای لوکس وارد شدم و به عنوان کسی که فعال حوزه‌ی مد در ایران است، در اینجا حضور دارم.

ما اکثرا برای چهره‌ی برند با برندها کار نمی کنیم، خیلی از ما وارد سازه برندها می‌شویم و کمک می‌کنیم خیلی از برندها حساسیت فشن را داشته باشند و بتوانند خودشان را با قاعده های بین المللی تطبیق دهند و به این صورت در این مجموعه حضور دارم.

در ادامه گفتگو، دانا ماشالله پور در خصوص چالش‌های ایده پردازان در این حوزه افزود: بزرگترین چالش این است که بچه‌ها هیچ شناختی از فشن ندارند و در واقع مشکلات دیگر مانند بیزنس پنهان می‌ماند. اما چالش‌های بیزنسی مدل‌های ما در ایران تعریف ثابت و مشخصی ندارد و شاید الگویی که ساخته می شود همه آن الگوها را دنبال کرده و اطلاعی از عنوان مختلف مدلینگ که دنیای بسیار وسیعی هم هست، ندارند! من فکر می‌کنم تنها چیزی که من را متفاوت در این قضیه نشان می‌دهد این است که من به این قضیه به صورت دانش نگاه می‌کنم و در دانشگاه های ایتالیا دوره گذرانده‌ام و مدرک گرفتم تا در نهایت سواد مدلینگ را به دست آوردم.

وی در پایان درباره‌ی تفاوت مد و فشن در ایران و جهان توضیح داد: یک واقعیت درباره‌ی ما وجود دارد و آن این است که پر از پتانسیل و نگرانی هستیم و بطور کلی مدیران ما نمی توانند اطمینان و اعتماد کافی داشته باشند. از طرفی من هم به این اطمینان نداشتن حق می‌دهم چون همه چیز ریسک پذیری می‌خواهد و این نیز ریسک بزرگی‌ست ولی ما برندهای‌مان بیشتر و یا حتی حوزه پوشاک‌مان خیلی محافظه کارانه عمل می کنند و وقتی شما هیچ ریسکی انجام نمی‌دهید، اتفاق و ابداعی صورت نمی گیرد که خب طبیعتا خلق چیزهای جدید هم نیاز به کشف دنیای جدید دارد.

اکثر برندهای ما به صورت سنتی عمل می کنند و در نقطه امنیت و اطمینان خود مانده‌اند و برندهایی که این خط قرمزها را رد می‌کنند، بسیار کم هستند؛ برندهایی که می توانند دنیای جدیدی را به اشخاص نشان دهند. مسلما یک سری اشکالات و نقص هایی در این صنعت هست که باید در طول زمان برطرف شود. در واقع چهره و شان دادن به یک برند سبب می شود که تغییرات لازم صورت گیرد که البته این تغییرات نیاز به دانش دارد. در این استارت‌آپ ویکند این تلفیق با تکنولوژی و صنعت سنتی مد و پوشاک صورت می‌گیرد و این اتفاق از همین استارت آپ ها به وجود می آید.

10 out of 10
مقاله قبلیمقاله بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

به Modir.tv در گوگل امتیاز دهید:)